Dýchání v alchymii

Moře - A.R.X. - SEA
dýchání v alchymii dýchání je přirozený proces všech organismů dýchání nás může spojit s nehmotným světem a se sebou samým ve vyšším smyslu slova dýcháním naplno rozvíjíte své smysly a vnímání existují jednoduchá dechová cvičení
Zobrazen: 3003x   příspěvků: 0   25. 11. 2017, aktualizováno: 25. 11. 2017

Dýchání je přirozený proces, který je nezbytnou součástí života nejen lidí, ale i jiných živočichů, rostlin a buněk. Funguje na principu výměny plynů mezi organismem a prostředí kolem něj.  My se budeme věnovat v následujících odstavcích dýchání ve vyšším slova smyslu. Ve smyslu spojení člověka – jeho fyzična s duší a nehmotným světem okolo.

Pokud má člověk dar a je astrálně založen

je pro něj dýchání přirozeně spojeno s nehmotným světem a se sebou samým. Jestliže toto nadání nemá, může alespoň zkoušet různá dechová cvičení a meditace, které se na správnou techniku dýchání zaměřují. Spousta lidí svůj dech nevnímají a provádějí jej špatně dýcháním do horní poloviny těla.

Nadzvedává se jim hrudník, ale tím nevyužijí celou kapacitu plic. Pokud jste někdy hráli na nějaký dechový hudební nástroj, jistě si pamatujete, jak vám učitelé neustále připomínali, že se musíte na své dýchání zaměřit v prvé řadě, abyste kapacitu plic co nejvíce využili. Správná technika se pozná podle toho, že více dýcháte do břicha. Vzduch by měl být nasát nosem a vydechnout je správné ústy. Jestliže sportujete, můžete nádech rozdělit do dvou až tří fází – nenadechnete se najednou, ale dvakrát až třikrát za sebou.

Pokud se soustředíte na svůj dech, rozvíjíte naplno své smysly

Cítíte, vidíte, ochutnáte, slyšíte. Nechte se všemi vjemy absolutně pohltit. Nechte svou mysl dotknout se všech těchto smyslů, nemusíte se přemáhat, jenom si přirozeně všechno naplno užívejte. Najděte vnější hranice svých smyslů a vnímání okolního světa téměř zmizí. Než se to naučíte, může to trvat, ale časem zjistíte, že není nic jednoduššího, než se pomocí správné techniky dýchání uklidnit a zabřednout hlouběji do svého nitra. Zastavte se v tomto světě. Ve vašem světě, kde je božský klid a ticho. Nehrozí vám žádné nebezpečí, jste sami se sebou, jste to vy a vaše duše.

Sledujte povahu svého dechu

Pozorujte rozdíly, kdy ze začátku se všechno vnímání zdá být silné, ale postupem času vás jemně hladí, uklidňuje, všechno kolem utichá. Všimněte si, jak daleko cestujete, jakou cestu urazíte, když opouštíte své fyzické tělo. Jak daleko se můžete dostat? V jakém momentu se přepne Vaše vědomí do podvědomí? Nechte dech, aby vás rozpustil, jako když položíte čokoládu na sluncem rozpálený parapet. Nechte se unášet dál tam, kde se duše spojuje s něčím vyšším, nehmotným. Kde jste tak blízko vesmíru a svému opravdovému já. Neobklopuje vás už nic, cítíte se tak lehce, uvolněně, klidně.

Při dechových cvičeních můžete ze začátku pociťovat lehké brnění končetin, ale i obličeje. Na chvíli se zrychlí tepová frekvence, která ale za okamžik pozvolně klesá. Je to způsobeno změnou techniky dýchání. Doporučuje se kratší nádech a delší, pomalejší výdech. Takováto cvičení nemusíte provádět jenom při meditacích, ale napomáhají i lepšímu usínání, a pokud na vás neblaze zapůsobila nějaká stresová situace, pomůže vám se rychleji uklidnit.

Umění absorbovat dech

jako zásobu energie pro tělo a plně si jeho význam uvědomovat, je vysokou úrovní manipulace s myslí a tělem, která vyžaduje hluboké spojení vědomí a nevědomí. Takoví lidé jsou schopni čerpat obrovské množství síly a energie z okolního prostředí.

Pokud se chcete opravdu naučit takto pracovat se svým dechem, rozhodně se nedoporučuje předtím hladovět. V začátcích by vám to mohlo spíše uškodit. Naopak není dobré konzumovat příliš těžká jídla. Zlatá střední cesta je tak jasnou volbou. Vybírejte lehce stravitelné potraviny, které mají zároveň schopnost se rychle vstřebávat do buněk těla a přeměňovat se v čistou energii. Výsledkem tohoto celku má být vždy uklidnění mysli, načerpání nových sil a vitality.

Samozřejmě správné dýchání nepodporuje jenom naši duši

ale také správné fungování těla. Nejen srdce a mozek potřebuje kyslík. Žádná byť sebemenší buňka se bez něj neobejde. Abychom naplnili kapacitu plic, musíme se umět bezchybně nadechnout. Plíce pošlou kyslík do krevního oběhu a do srdce, které svůj balíček doručí až do mozku. Povrchní dýchání (aniž si to uvědomuje) může způsobovat spoustu nepříjemností, jakým jsou třeba bolesti hlavy, ale i únava a nesoustředěnost. Proto je tolik důležité, abychom se svému dechu věnovali se zvýšenou pozorností.

Dechové cvičení

Na závěr přidám jeden z jednoduchých dechových cvičení, které můžete k uklidnění těla i mysli použít téměř kdykoli a kdekoli. Můžete si lehnout, nebo zůstat sedět, jenom se narovnejte a nosem se nadechněte do břicha. Na moment zadržte dech a poté pomaličku vydechujte ústy až do úplného bezdechu. Opět dech zatajte. Takto opakuje alespoň desetkrát.

Myslete na to, že výdech musí být delší a pomalejší, než nádech. A opravdu vnímejte jenom ono dýchání. Představujte si, jak se každá buňka vašeho těla tetelí spokojeností, když jí darujete energii v podobě kyslíku. Ona se vám poté bohatě odmění. Toto cvičení můžete provádět i při usínání, pokud s ním máte problém. Má to více výhod.

Zaprvé se zbavíte myšlenek, které mají tendenci večer skákat v hlavě jedna přes druhou, a zadruhé váš spánek bude kvalitnější a ráno se probudíte jako znovuzrození.

Dýchání není jenom základní lidská potřeba. Je to hlavně brána ke svobodě. Najděte si čas sami na sebe a povzneste své dýchání do vesmírných zákoutí.


(c) www.panna.cz CLAIRE

 
diskuzní
fórum
Celkem je vloženo 0 příspěvků.
Nevložen dosud žádný diskusní příspěvek.
 Poslední aktuality