Vliv měsíce na člověka

měsíc
Vědomí Podvědomí Měsíc ovlivňuje jak mysl člověka, tak mysl zvířat Při úplňku se v nás rodí kreativita Někteří lidé na úplněk reagují podrážděně Podobný účinek na psychiku má novoluní Dalšími fázemi je dorůstání a couvání
Zobrazen: 4738x   příspěvků: 0   15. 2. 2018

obloha

Již před několika staletími byl lidem znám vliv jednotlivých fází Měsíce na přírodu a člověka. Měsíc ovlivňuje například příliv a odliv moří a oceánů, ale také se při jeho různých fázích sbírají všelijaké druhy bylin. Všeobecně se ví, že planety, hvězdy i satelity vysílají jemné frekvence, které velkou mírou působí jak na hmotný tak nehmotný svět. Neméně pak na psychiku člověka. Frekvence ovlivňují náš duševní svět a mysl. Ta se skládá z vědomí a podvědomí.

Vědomí

je všechno to, co si uvědomujeme, co vnímáme, co jsme třeba i schopni ovlivnit. Vědomí formuje naše “já” a je odrazem naší povahy, našich myšlenek, se kterými každý den pracujeme. Zahrnuje schopnost uvažovat, uvědomovat si sám sebe a svou osobnost, schopnost pamatovat si a být bdělý k okolnímu světu.

Naopak podvědomí

je to, co někdy nazýváme šestým smyslem, neboli intuicí. Podvědomí je hybatelem vědomí a právě ono nás upozorňuje, vysílá signály, které mohou být jak negativního, tak pozitivního rázu a neumíme jej plně ovládat. Může se stát, že budeme mít podvědomě z něčeho strach a nebudeme to umět vysvětlit. Nebo naopak nastane situace, ze které není na první pohled jasné, co si máme odnést, ale my vykročíme s radostí a klidem na duši, protože naše podvědomí ví, že je to pro nás dobré.

měsíc

Měsíc ovlivňuje jak mysl člověka, tak i mysl zvířat

Ta se ale řídí pouze základními touhami, jako je hlad, spánek, sex a tak podobně. Samozřejmě zvířata mají daleko více vyvinutou intuici, než my lidé, ale požívají ji pouze ve smyslu sebeobrany. Vnímají lépe než my pocit nebezpečí a ohrožení. Musí, protože v přírodě přežije pouze nejsilnější. Mysl člověka je daleko složitější. Při úplňku můžeme pozorovat, že je naše vědomí i podvědomí daleko aktivnější, než je tomu při jiných fázích měsíce.

Při úplňku se v nás rodí kreativita

Například spisovatelé, kteří pracují na svém díle, mívají nejsilnější múzu právě v období úplného měsíce. Takové myšlenky vznikají v talentovém centru mozku a pomáhají nám řešit věci s větší nápaditostí. Duchovní myšlení je při úplňku také velmi posilněno. Ne nadarmo se v toto období provádí spousta duchovních a magických rituálů. Můžeme poprosit o splnění našich přání, nebo se pokusit o očistu naší duše - něčeho, co nás zatěžuje. Trápí - li nás nějaká otázka, na kterou sami stěží hledáme odpověď, je možno vesmír požádat o radu. Pokud vlastníme talismany nebo amulety, nechejme je při úplňku na místě, kde mohou svobodně načerpat Měsíční záři, která je nabije novou pozitivní energií a jejich účinek opět zesílí.

vesmír

Někteří lidé na úplněk reagují podrážděně, rodí se v nich zloba a agresivita

Je to dáno také postavením Měsíce při narození. Takovým lidem, pokud jimi nejsme my sami, se intuitivně obloukem vyhýbáme. Jsme - li totiž ten druhý typ, na které Měsíc v této fázi reaguje jako posel naděje a nových možností, nechceme nasávat negativní energii jiných osob, která tu naši ničí. Při úplňku máme šanci ponořit se do nejtemnějších hlubin naší duše, můžeme intenzivněji vnímat všechny emoce, ale také vůně, zvuky a barvy. V žilách nám začne proudit silná energie, kterou nám vesmír dává, když věříme, že ji můžeme dostat. Úplněk je odpradávna spojován s romantikou a láskou. Je vhodný čas na různá vyznání, nebo seznamování se, ale také na odpuštění a usmiřování. Je časem, kdy se rodí nejvíce dětí. Při úplňku lidé trpí nespavostí, náměsíčností a nesoustředěností. Přibývá úrazů, nehod a sebevražd. Rány se špatně hojí, více krvácejí. Za úplňku se sbírají kořeny rostlin, které v tomto období mají největší sílu.

Velmi podobný účinek má na lidskou psychiku i novoluní

Také podporuje tvůrčí schopnosti a kreativitu, ale spíše ve smyslu nových nápadů a začátků. Zatímco při úplňku sršíme inspirací při již rozdělaných projektech, novoluní nás inspiruje něco nového začít. Provádějí se rituály ke splnění našich přání stejně jako při úplňku. Můžeme pociťovat napětí, nervozitu, protože naše podvědomí omamují různé předtuchy. Mnohdy se cítíme osamělí, nepochopení. Novoluní označuje začátek jednoho a konec druhého. Jak ve smyslu dorůstání Měsíce, tak také záležitostí v našem životě.

příroda

Je vhodnou dobou pro očistu těla i duše

Nejlepším způsobem jak tohoto dosáhnout je spojení meditace nebo jógy a půstu. Vhodné je v tento den pít pouze horkou vodu, která perfektně vyčistí naše zažívání a močové ústrojí a tím zlepší celkové fungování organismu. Pokud přece jen chceme něco jíst, měli bychom se zaměřit na stravu, která je lehce stravitelná a minimálně tepelně upravená, protože při Novu naše tělo nejlépe přijímá vitamíny a minerály. Naše tělo se lépe zotavuje ze zákroků a operací, tudíž je vhodné tyto záležitosti plánovat na toto období.

Dalšími fázemi je dorůstání a couvání

Při dorůstání jednoduše naše tělo i duše všechno přijímá, tudíž je dobré si v toto období potrpět na vyváženou stravu, pokud máme problémy s váhou a nechceme zbytečně přibírat. Také je dobré věnovat se našim myšlenkám a postupně je třídit, nenechat se jimi zahltit. Když Měsíc couvá, naopak naše tělo vše “odevzdává” vesmíru. Celý proces je hlavně o vylučování a růst buněk je silně zpomalen. Naše tělo i více reaguje na bolest, vyhýbejme se proto zbytečným menším zákrokům, jakými jsou například návštěvy zubaře za účelem trhání, nebo opravy zubu. Zbytečně bychom pak trpěli déle, než je nutné.

I když nás Měsíc dozajista ovlivňuje, je jenom na nás, jak moc se jím necháme unést

Čím více si účinky Měsíce na naši mysl a psychiku budeme uvědomovat, tím lépe s nimi dokážeme pracovat a můžeme se tak vyhnout nepříjemným záležitostem. Naopak nám přibude možnost využít výhody měnících se fází Měsíce a o to se náš život stane zajímavější.

dítě


(c) panna.cz CLAIRE

 
diskuzní
fórum
Celkem je vloženo 0 příspěvků.
Nevložen dosud žádný diskusní příspěvek.
 Poslední aktuality