Carl Jung, archetyp magického účinku

cesta životem může vypadat různě
První poznání začíná právě tam, kde se setkáváme s tajemstvím života, mimo sféru našich logických očekávání a zkušeností. Uvědomění si poselství a významu je prvním krokem k našemu vědomému vývoji. Kdy jste naposledy cítili něco neobvyklého?
Zobrazen: 4396x   13. 1. 2007, aktualizováno: 19. 5. 2008

Chodím jen po cestách, které mají srdce, po jakékoli cestě, která má srdce.

Po takové cestě jdu a to jediné, co pro mne má cenu, je projít ji celou...

a dívat se, a dívat se se za tajeným dechem. Carlos Castafíeda

 

Příběhy náhodných setkání, a nebo nejsou tak náhodná? To je KOINCIDENCE. Naše mystická realita vždy člověka učila - že existuje Zlatý klíč, záhadný cizinec, jako významný sen nebo neočekávaný náznak, který nás může dovést k pokladu nebo příležitosti, jež hledáme.

Švýcarský psycholog Carl Jung tomu tvrdil, že je to univerzální rys lidské povahy. Uvědomění je důležitá role. Koincidence hrají v našem životě důležitou úlohu. Pochopení se nachází ve zkoumání instinktů. Pokuste se také hledat. V hledání tohoto klíče buďte ostražití jako lovec. Lovec jenž se modlil, aby se objevilo očekávané zvíře.

Poznávejte koincidence ve svém životě a staňte se mocným šamanem!

 

Koincidence jsou náměty příběhů, které si vyprávíme u ohně, jsou to často legrační příhody ze svateb nebo i příběhy o neobyčejných úspěších. Životní příběhy jsou plné následků náhodných setkání, zmeškaných vlaků, knih otevřených na důležité stránce, pootevřených dveří a náhodných rozhovorů a pohledů. Většina literatury a divadelních her by neexistovala, kdyby nebylo náhodných setkání. Většinu často chaotických pracovních resumé lze vysvětlit jako výsledek náhodných pracovních příležitostí, které nebyly součástí plánu.

 

První poznání začíná právě tam, kde se setkáváme s tajemstvím života, mimo sféru našich logických očekávání a zkušeností. Uvědomění si reality koincidencí a jejich poselství a významu je prvním krokem k našemu vědomému vývoji. Kdy jste naposledy cítili něco neobvyklého? Je možné, že jste si dnes dopoledne na někoho vzpomněli a právě on vám pak zatelefonoval. Kolikrát jste si řekli: "Zrovna jsem o vás přemýšlel "? Dostali jste od něho nějakou důležitou zprávu? Přemýšleli jste o tom, proč! k této koincidenci došlo? Co ji následovalo?

 

Mnoho běžných náhodných událostí obvykle považujeme za samozřejmé a často se podivujeme jen skutečně překvapujícím událostem. Myšlenka chápat koincidence jako něco víc než povrchně zajímavé jevy se začala objevovat, když psychologie odhalila existenci nevědomí. Přibližně v téže době, kdy si Einstein začal uvědomovat, že prostor a čas jsou relativní pojmy, další velký průkopník, švýcarský psycholog Carl Jung, se vážně zabýval myšlenkou "účelných koincidencí". Tomuto jevu říkal synchronismus a byl přesvědčen, že je to stejně přirozený spojovací princip, jako kauzalita. Avšak v případě synchronismu nevidíme kauzální závislost okamžitě. Nicméně se zdá, že koincidence je primární způsob, jakým se vyvíjí vesmír.

Mnoho z nás tento účinek cítí ve svém vlastním životě. Pochopení důležitosti koincidence je základem zbývajících Poznání, která nám ukazují, že vesmír reaguje na naše vědomí a očekávání - a vytváří náhodné příležitosti, které nás vedou dopředu. Uvědomujeme-li si koincidence, začínáme pronikat do tajemství základního principu kosmického řádu.

Z materiálů telestézické společnosti PannaCz.com

 


zdroj J.Redfield, C.Adrienne

 
diskuzní
fórum
Diskusní fórum k tomuto článku není aktivováno.

 Poslední aktuality