Neodkrytá zákoutí dětského světa, aneb když dítě vidí to, co dospělí nemohou

zákoutí
V dětském světě existuje něco, co ve velké většině dospělým chybí. Svět dětí je složitější, než se zdá. K dítěti mluví nadpřirozené bytosti a ono je poslouchá. Existují teorie, proč děti duchy vidí Rodiče musí dětem věřit
Zobrazen: 3830x   příspěvků: 0   15. 2. 2018

V dětském světě existuje něco, co ve velké většině dospělým chybí.

Je to spojení se světem, odkud jsme přišli a kam se všichni zase vrátíme. Se světem “neživých”. Záměrně dávám tato slova do uvozovek, jelikož ony ty duše žijí možná mnohem intenzivněji a opravdověji, než my, kteří jsme ještě zaobaleni nějakou tělesnou schránkou.

Svět dětí je daleko složitější, než se zdá být.

Tedy v očích nás dospělých, kteří už jsme zapomněli, nebo nevěříme. Nevěříme, že mezi nebem a zemí se pohybují tisíce duší, které čekají na to, až budou opět žít v něčím těle. Naše děti je vidí, nebo přinejmenším cítí. Spousta dospělých vám bude vyprávět mnoho příběhů o tom, jak jako děti mívali neviditelné kamarády, které vnímali jenom oni, ale dospělí je už neviděli a považovali své ratolesti za fantazírující blázínky.

dítě

Známe to z filmů, sci - fi, kdy k dítěti mluví nadpřirozené bytosti a ono jej poslouchá.

Tak jako z živých lidí, má z některých duchů strach, s jinými se kamarádí. Tento svět ale neexistuje pouze ve filmech a knihách. I dnes je popsáno nepřeberné množství případů, kdy se děti spojily se světem, jež je našim očím neviditelný.

Caron B. Goode, psychoterapeutka a autorka knihy Kids Who See Ghosts, pomáhá rodičům rozpoznat schopnosti vnímání jejich dětí

a vybízí je k tomu, aby rozlišovali, zda zrovna poznávají své psychické schopnosti a dovednosti, či se doopravdy setkávají s nadpřirozeným světem okolo. Podle Caron může dítě náhodně přijít do styku s astrálnem, pokud se u něj objeví alergie na potraviny, je emočně přetíženo, nebo žijí v negativním domácím prostředí. Dále poukazuje na to, že některé stresové situace mohou zatížit nadledviny stresovým hormonem kortizolem, který je aktivně posílán do té části mozku, jenž je spojená s psychickou aktivitou a tu kortizol negativně ovlivňuje. Goodová vedla výzkum, který prokázal, že stresující situace nebo traumatické události - například ztráta milovaného člověka, nebo autonehoda - způsobily u dětí jednorázové “setkání” duchů, ale není to vždy ukazatelem, že jsou děti tzv. jiné a mají smysl pro vnímání astrálna.

vnímání

Carla Cain Walther, spisovatelka rodičovského blogu We Women napsala v roce 2014 článek s názvem Can Children See Ghosts? What Parent Need To Know, ve kterém se věnuje mimo jiné mnoha teoriím, proč děti vidí duchy.

První teorie mluví o tom, že děti ještě ignorují slovo “nemožné”. Nemožné pro ně neexistuje. Děti věří, že mohou létat, stávají se neviditelnými, cestují v čase. Všechno se to odehrává v jejich mysli, a proto je to pro ně přirozené. Druhá teorie nám říká, že dospělí vidí v elektromagnetickém spektru pouze 400-700 nm, kdežto děti toto vnímají už v rozsahu pod 400 nm (jedná se o rozsah UV). Další z teorií nám připomíná, že děti jsou na tomto světě jenom krátce. Tudíž mají mnohem blíž ke světu, ze kterého přišly, odkud dostalo jejich tělo duši. Takže ještě nejsou pevně “zakořeněny jejich nohy v zemi”.

Co dělat, když vaše dítě vidí duchy?

Bez ohledu na to, jestli věříte v nadpřirozeno či ne, pokud je vaše dítě přesvědčené o tom, že duchy vidí, je důležité, abyste je brali vážně. Musí vědět, že stojíte při něm, i když s něčím nesouhlasíte. Musí vědět, že jej přijímáte takové, jaké je, i za cenu toho, že nebudete mít na všci stejný pohled. Jako rodiče máte přirozený instinkt chránit vaše dítě, ale pokud vy duchy nevidíte, může to pro vás být složité, protože se stávají něčím, co vy nemůžete ovládnout. Představte si, že ukládáte své dítě do postýlky a ono mluví s duchem, dokonce přestává vnímat vás a komunikuje s onou bytostí, podává mu své hračky, vykládá o dni, které prožilo, odpovídá mu na otázky. Vy jenom sedíte a nevěříte vlastním smyslům. Máte dvě možnosti. Buď přijmout jako fakt to, že vaší ratolesti ještě nezakrnělo třetí oko, nebo si pomyslíte, že má příliš bujnou fantazii - ani to nevadí, jenom jej nesmíte od jeho fantazie odvádět. Musíte mu dát najevo, že jeho myšlenky sdílíte.

duch

Nepanikařte. Namísto toho klidně požádejte své dítě, aby přesně popsalo, co vidí a slyší.

Ujistěte ho, že váš zájem je upřímný. Čím více mu dáte najevo své rozpaky a nevíru, tím méně se děťátko bude chtít o svůj zážitek podělit. Poté se zaměřte na to, zda je pro něj duch kamarádem, nebo nepřítelem. Pokud je to první možnost, není důvod k panice. Nechejte jej klidně si s duchem povídat a hrát si. Je velice pravděpodobné, že čím bude dítě starší, přestane duchy vidět. Pokud se ale dítě bojí, najděte způsob, jak mu vysvětlit, že to jsou pouze zvědavé bytosti, které živým lidem neubližují. Můžete třeba provádět rituály, jako že je s hodnými anděly před spaním vyprovodíte z pokoje - dveřmi, oknem - je to v důsledku jedno. Nechejte dítěti klidně rozsvíceno. Potřebuje pocit bezpečí. Hlavně s ním o jeho pocitech nepřestávejte mluvit.

Pokud máte dítě a jste přesvědčeni, že nikdy nevidělo duchy, zeptali jste se jej někdy na to? Možná byste byli překvapení. Každopádně s přibývajícím věkem se tato schopnost vytrácí. Čím více se dítě zabývá živými lidskými bytostmi, tím více se vzdaluje od těch astrálních, které my dospělí již nevidíme.


(c) panna.cz CLAIRE

 
diskuzní
fórum
Celkem je vloženo 0 příspěvků.
Nevložen dosud žádný diskusní příspěvek.
 Poslední aktuality