Voodoo a náboženství jak jej neznáte

oci kocky
Spousta z nás si pod pojmem voodoo představí jednoduché panenky Voodoo je opravdovým náboženstvím Voodoo přináší oběti Voodoo magie je pozitivní, čistá a není využívána k trápení jiných lidí Rituály voodoo
Zobrazen: 2654x   příspěvků: 0   15. 2. 2018

Spousta z nás si pod pojmem voodoo vybaví jednoduché plátěné panenky

s knoflíky místo očí, ve kterých je zapíchána spousta špendlíků. Utkvěla v nás představa, že tyto panenky mají být součástí té nejtemnější černé magie, kdy představují člověka, ke kterému chováme nějakou nenávist a zášť, máme potřebu se mu pomstít a tak mu pomocí špendlíků zapíchnutých do jednotlivých částí těla způsobujeme bolesti a neduhy. Tak tomu ale vůbec není.

Voodoo je opravdovým náboženstvím

které se zrodilo někde v srdci Haiti. Dnes jej můžeme najít například v Dominikánské republice, na Kubě nebo v západní Africe. Téměř polovina obyvatel se k voodoo hlásí v africkém Beninu. Voodoo je spojením jednoduchých tradic, vyznávání více božstev a římského katolicismu. Lidé se pomocí něj pouze nemodlí k bohům, není to absolutní priorita. Na stejných stupíncích důležitosti vedle uctívání božstev stojí tanec, hudba, zpěv, jazyk, filosofie nebo například i medicína.

víla

Voodoo přináší oběti

Při rituálech, kdy věřící o něco žádají, třeba o práci, lepší úrodu, o potomky, nebo při léčbě různých nemocí, obětují nějaké zvíře - ovci, slepici… Darují jejich život bohům, kteří díky tomu napomohou splnění jejich přání. Alkoholem pak kropí zem, na které se rituál provádí.

Voodoo magie je pozitivní, čistá a rozhodně není využita k trápení jiných lidí

Kněz, který provádí voodoo rituály, se spojuje s bohy a duchy, se světem nehmotným, který nevidíme. Oslovuje tyto nadpozemské bytosti, aby pomohli s tím, o co je žádá, aby dostal odpověď, na kterou sám není schopen přijít. Kontakt s duchy a bohy se provádí v transu a přináší hluboké porozumění světa kolem nás. Voodoo magie oplývá spoustou léčebných rituálů, které zachránily již mnoho lidských životů. Je krásná, tajemná, zajímavá a může lidem přinést spoustu zdraví, štěstí, lásky, spokojenosti i peněz.

příroda

Mezi magické rituály patři i panenky, které se nám při přečtení tohoto slova jistě vybaví jako první

Opravdoví vyznavači tohoto náboženství je ale používají nejvíce k uzdravení svých blízkých. Panenku vyrábějí sami, přikládají fotky, amulety, předměty, které jsou jakýmkoli způsobem vázány k osobě, kterou chtějí odprostit od nemoci. Ve své mysli se při vyrábění panenky neustále modlí, hluboce vnímají její smysl a soustředí se na její spojení s nemocným člověkem. Často se panence přinášejí oběti, zapalují se u ní svíčky a přikládají se k ní i amulety a talismany osob, které se u ní modlí. Čím intenzivnější a častější je modlitba, tím se samozřejmě zvyšuje šance na splnění přání a tužeb. Nejúčinnější je, když takto modlitbami naplněnou panenku nechá člověk, který ji vyrobil, ležet vedle nemocné osoby, kterou by rád uzdravil.

Při voodoo rituálech můžeme u kněze pozorovat, že pracuje s mnoha pomocnými indiciemi

Obklopují jej svíčky, kadidlo, meče, orgonity, amulety, různé vodičky a olejíčky, ale třeba i tarotové karty. Toto náboženství je plné magie, která přistupuje k ostatním magiím opatrně, ale s otevřenou náručí. Proto se zde dostala i tajemná křišťálová koule nebo již zmiňované tarotové karty. Při setkání věřících na pláži “tam, odkud se nikdo nevrátí” (africká pláž, odkud odváželi do Ameriky otroky), se tančí posvátné tance, až do dáli zní magická hudba a tito lidé se naprosto oddávají svým božstvům a astrálním jevům. se kterými se dostávají do hlubokého a opravdového spojení.

tejemno


(c) panna.cz CLAIRE

 
diskuzní
fórum
Celkem je vloženo 0 příspěvků.
Nevložen dosud žádný diskusní příspěvek.
 Poslední aktuality