Aspekty lunárních uzlů

Aspekty lunárních uzlů
Jsou-li oba uzly v konjunkci s planetami, je duše konfrontována s nutnosti vyřešit velmi silný konflikt, který není někdy možné přenášet do dalších životů. Je-li člověk schopen soustředit energii na méně náročnou, či více výhodnou z obou planet...
Zobrazen: 7633x   26. 5. 2020

Není pravidlem, že je vhodné, aby jeden uzel měl převahu nad druhým. Dokud nebyl jižní uzel přiveden k úplnému vrcholu, dostane se člověku ze strany severního uzlu menších výhod než očekává. Protože jižní uzel symbolizuje vyvrcholení modelů chování z minulých životů, je potřeba evoluce, která posune toto chování někam dál. Teprve poté může mít člověk prospěch ze severního uzlu.

Jižní uzel v konjunkci

Karmické lekce, které se týkají více než jednoho života, se ukazují v podobě silných konjunkcí jižního uzlu s planetami. Když se k tomu přidá energie planet, kterou vyjadřují k vědomí duše jejím úkolu, pak to člověku dává možnost žít lekce jižního uzlu znovu. Tato konstelace by se neměla nutně hodnotit negativně. Lidé, kteří získali velké vědomosti nebo nadání, tady dostávají další šanci přivést své úspěchy k úplnému vrcholu

Severní uzel v konjunkci

Planety v konjunkci se severním uzlem nutí člověka, aby nechal svou minulost za sebou. Prožije v tomto životě novou karmickou lekci. V mladších letech má sklon užívat svého severního uzlu špatně dokud neobjeví jeho skrytý potenciál. Příležitostně se pokouší vracet k jižnímu uzlu, ale pokaždé, když to udělá, zjistí, že se nachází v pro něj tak nesnesitelných podmínkách, že začíná opět oceňovat možnosti severního uzlu. Nakonec zjišťuje, že ho jeho podvědomí nutí vykročit ke zcela nové zkušenosti.

Recepce - vládnoucí planeta

Je-li vládnoucí planeta jednoho uzlu ve znamení opačného uzlu, je třeba zvážit, zdá se nejedná o recepci. V tomto případě jsou minulost i současnost tak nevyhnutelně propojeny, že to člověka nutí připomínat si svou minulost, aby naplnil přítomnost. Není třeba, aby minulost opakoval. Pokud ho k tomu nenutí nějaké planetární konjunkce jižního uzlu. Nicméně i tak se mu bude minulost v záblescích vracet, aby si připomněl, kde hledat informace, potřebné pro neplnění své budoucností.

Severní i jižní uzel v konjunkci

Jsou-li oba uzly v konjunkci s planetami, je duše konfrontována s nutnosti vyřešit velmi silný konflikt, který není někdy možné přenášet do dalších životů. Je-li člověk schopen soustředit energii na méně náročnou, či více výhodnou z obou planet, může si postupně vytvořit dodatek síly, aby přestal podléhat negativním energiím náročnější planety. Učiní-li tak, může se jeho duše pozvednout tak vysoko, že bude mít nakonec prospěch i z té nejhorší planetární konstelace. Jestliže se zdá, že planeta u kteréhokoli z obou uzlů člověka brzdí, musí se naučit sám sebe naladit tak, aby byl schopen přijímat a následně vyjadřovat čisté a subtilní vyšší vibrace této planety.

Kvadratury k uzlům

Planety, které tvoří s uzly kvadraturu, působí jako rozptylování vůči hlavnímu životnímu tématu. Představují oblasti, ve kterých člověk sám sobě v minulých inkarnacích dovolil sejít z cesty. Teď mu tyto planety připadají jako objížďky na cestě domů. Čím je více kvadratur k uzlům horoskopu, tím více člověk prožívá paralyzující frustraci, která, jak se zdá, mu brání dosáhnout cíle. Jsou-li kvadratury dostatečně silné, může člověk spotřebovat tolik energie na snahy vypořádat se s nimi, že může dojít k závěru, že tyto kvadratury samy, a nikoli uzly, představují hlavní směr. Bude přiveden k lekcím sebeobětování nádavkem k vlastní karmě.

Trigon k jižnímu uzlu

Planety, které svírají s jižním uzlem trigon, dávají člověku příležitosti symbolicky znovu prožít a vylepšit svou minulost. Podmínky, které mu to umožní, jsou obvykle vzhledem k jeho osobě vnější, přestože jejich cílem je způsobit vnitřní změnu. Je třeba mít se na pozoru před tříštěním hlavně tehdy, když je jižní uzel v pohyblivém (Blíženci, Panna, Střelec, Ryby) nebo vodním znamení (Ryby, Rak, Štír). Někdy se člověk musí učit sebekázni, protože kladně působící trigony způsobují, že těžko odolává pokušení uniknout  životu postranními cestičkami.

Trigon k severnímu uzlu

Planety, které svírají trigon se severním uzlem, jsou příslibem zkušenosti, ze které bude mít člověk velký prospěch. Vnější životní okolnosti budou v souladu se směrem, jakým se duše ubírá. Člověk proto někdy zjišťuje, že postupuje v životě a zároveň jemně zpracovává svou karmu. Přirozeně, že to předpokládá, že energie planet nejsou hrubě zneužívány. V krajním případě se z dobrého může stát horší a z horšího samotný symbol ,,pekla“! Nicméně platí, že dosáhnout zkušenosti severního uzlu bude nejen snazší, ale člověk také zjistí, že je na své cestě povzbuzován zvenčí.

© PannaCz.com Noetika - zpracovala Sára

Zdroj: Martin Schulmann: Lunární uzly a reinkarnace, Eugenika 2000


pannacz.com Esoterika

 
diskuzní
fórum
Diskusní fórum k tomuto článku není aktivováno.

 Poslední aktuality