COVID-19 v našem životě MINVOT

Jezero noci.
Co je to koronavirus? Co je COVID-19? Jsou antibiotika účinná při prevenci a léčbě nového koronaviru Covid 19? Prevence Covid 19. Vitamíny při Covid 19, pitný režim, spánek. Podpora dýchání. Éterické oleje, byliny jako prevence.
Zobrazen: 4860x   příspěvků: 1   28. 4. 2020

První setkání s COVID 19

v únoru 2019 jsme při testech zachytili neobvyklou reakci PAVIRu. Jak již víme, tak VIRy postupují vždy ve vrstvách. V první (nejhlubší) vrstvě se nachází matrice (nejlépe chráněná) a také s nejvyšším zářením – tedy něco jako královna, ve druhé vrstvě je těžká forma PAVIR v rozvinuté formě a ve třetí vrstvě potom povrchová forma, která vybízí k reakci své okolí, které však nereaguje správně.

V našem případě:

1.  Reaktivita na spánkové LABS.

2.  Ovládnutí prekurzoru jiného spícího PAVIR RAM v STEM.

3.  Omezení morfního  pole druhu HOM.

4.  Vytvoření chaotické reakce systému (excitace vs klid).

5.  Omezení CITAN.

6.  Napadení  DÝCH.

7.  Odpojení receptorů energie.

8.  Napadení KARD.

9.  Napadení CNS.

PAVIR pro přechod například z kategorie 1.3 na 1.4 potřebuje přibližně 100 let. Na jednu generaci potřebuje přibližně 1000 až 2000 let. Lidstvo žije společně s viry celou svoji existenci na této planetě. Není to nic, co by zde nepatřilo. Jedná se o přírodní regulant. Něco jako imunitní systém této planety. V dnešní době lidstvo dosáhlo relativně vyspělého stavu své fyzické vyspělosti ve smyslu fyziky. Na úrovni používání určité kapacity svého mozku. Medicínské postupy, užívání antibiotik a další docela dobře obstálo ve vyrovnání se s kategorii  patogenů dnes již „staré“ generace PAVIR a PABAK.

Před pár lety na sebe upoutala pozornost aktivistka „Gréta“, která díky svému slabému autizmu na I. stupni dokázala vystoupit skrz zrcadlo. Emhatie je vlastní všem, kteří alespoň nějak cítí život ve kterém žijeme. Emphatika sebou přináší mnoho nového. Nový pohled na vnější svět. Nový pohled na ten náš vnitřní.

Při žádné nemoci nedovolte se zahalit do strachu, slabosti, zlosti, nenávisti. Uvědomte si, že se jedná o odraz střípku, který už dávno prožívají někteří lidé, kteří neměli to štěstí se narodit do vyspělého a bohatého světa jako my. Nezapomínejme na ty, kteří jsou někde osamoceni bez fyzického doteku druhého člověka.

Koronavirus a COVID-19 Co je to koronavirus?

Koronaviry jsou velká rodina virů, které mohou způsobit onemocnění u zvířat nebo lidí. U lidí je známo, že několik koronavirů způsobuje respirační infekce od běžného nachlazení po těžší onemocnění, jako je respirační syndrom na Středním východě (MERS) a těžký akutní respirační syndrom (SARS). Poslední objevený koronavirus způsobuje onemocnění koronavirů COVID-19. Koronavirus se šířil zhruba od poloviny listopadu v provincii Chu pej. Číňanům se podařilo virus zvládnout. Lidé byli zavřeni doma. Import koronaviru běží stále dál, byla letecká doprava Itálie-Korea atd. Epidemie je nezastavitelná, můžeme ji pouze zpomalit. Karanténa by měla být však 3-týdenní, je nyní nastavená na 14 dnů.

Co je COVID-19?

COVID-19 je infekční onemocnění způsobené nejnovějším objeveným koronavirem. Tento nový virus a nemoc byly neznámé před vypuknutím nákazy v čínském Wu-chanu v prosinci 2019.

Jaké jsou příznaky COVID-19?

Mezi nejčastější příznaky COVID-19 patří horečka, únava a suchý kašel. Někteří pacienti mohou mít bolesti, nosní kongesci, rýmu, bolest v krku nebo průjem. Tyto příznaky jsou obvykle mírné a začínají postupně. Někteří lidé se nakazí, ale nevyvíjejí žádné příznaky a necítí se dobře. Většina lidí (asi 80%) se zotavuje z nemoci, aniž by potřebovala zvláštní léčbu. Přibližně 1 ze 6 lidí, kteří dostanou COVID-19, se stává vážně nemocným a má problémy s dýcháním. Starší lidé a ti, kteří mají základní zdravotní problémy, jako je vysoký krevní tlak, srdeční problémy nebo cukrovka, mají větší váhu-obesitu. Asi 2% (až 4%) lidí s touto chorobou zemřelo. Lidé s horečkou, kašlem a dýchacími potížemi by měli vyhledat lékařskou pomoc.

Ovlivňuje nový koronavirus starší lidi nebo jsou také náchylní mladší?

Nový koronavirus (2019-nCoV) může být infikován lidmi všech věkových skupin. Starší lidé a lidé s již existujícím zdravotním stavem (jako je astma, cukrovka, srdeční choroby) se zdají být náchylnější k vážnému onemocnění virem. WHO doporučuje lidem všech věkových skupin, aby podnikli kroky k ochraně před virem, například dodržováním dobré hygieny rukou a dobré respirační hygieny.

Jsou antibiotika účinná při prevenci a léčbě nového koronaviru?

Ne, antibiotika nepůsobí proti virům, pouze proti bakteriím.

Nový koronavirus (2019-nCoV) je virus, a proto by antibiotika neměla být používána jako prostředek prevence nebo léčby.

Nicméně, pokud jste hospitalizováni pro 2019-nCoV, můžete dostat antibiotika, protože bakteriální koinfekce je možná.

Existují nějaké specifické léky, které zabraňují nebo léčí nový koronavirus?

K dnešnímu dni neexistuje žádný specifický lék doporučovaný k prevenci nebo léčbě nového koronaviru (2019-nCoV). U osob infikovaných virem by však měla být věnována náležitá péče k úlevě a léčbě příznaků a osobám se závažným onemocněním by měla být poskytnuta optimalizovaná podpůrná péče. Některé specifické léčby jsou předmětem zkoumání a budou testovány prostřednictvím klinických hodnocení. WHO pomáhá urychlit výzkumné a vývojové úsilí s řadou partnerů.

Prevence COVID 19

Velice důležitý je spánek. Při spánku regenerujeme, tělo se čistí, odpočívá – prostě nabírá sil. Měli bychom si vytvořit dobré podmínky pro kvalitní spánek, tzn. spát ve zcela zatemnělé místnosti (mohou posloužit tzv. blackout závěsy, které jsou vyrobeny z třívrstvé látky s vetkanou černou vrstvou, tudíž nepropouštějí žádné světlo). Jen ve tmě se nám hladce tvoří hormon melatonin. Dále – vypneme veškerou elektroniku – TV, digitální budíky, vypneme telefon. Elektromagnetický smog ruší náš spánek na podvědomé úrovni. Snažíme se chodit spát ve stejnou dobu, tělo si tak snáze vytvoří návyk a lépe se připraví. Minimálně bychom měli spát 7-8h. Alkohol před spaním sice způsobí rychlé usnutí, ale spánek není kvalitní a hluboký, budíme se. Dejme si před spaním raději meduňkový nebo třezalkový čaj nebo čaj z mučenky (pro pocuchané nervy).

Omezme stres - chraňme se před COVID 19

Nyní je to velmi důležité. Stres velice oslabuje náš imunitní systém a podle WHO stojí až za 95% všech onemocnění. Pomoci nám může zvýšený přísun hořčíku a vitamínů B. Z bylin je vhodný šišák bajkalský nebo např. rozchodnice růžová. Mějme na paměti, že mysl je mocná čarodějka, proto dbejme na pozitivní nastavení mysli teď víc než kdy jindy.

Pitný režim - prevence COVID 19

– vysušené sliznice (ty jsou vstupní branou nákazy) jsou náchylnější k infekci, i proto je nyní tak důležité pravidelně pít. Nejlépe čistou vodu, pravidelně v menších dávkách během celého dne. Dobrým typem je si dát vodu do karafy (nebo si postavit na stůl lahev) a popíjet. Je to dobrá pomůcka na to, že vidíme kolik jsme vypili. A kolik? Počítá se přibližně 30ml/kg váhy těla. Nebo prostě naši váhu násobíme třemi, np. při 70 kg x 3 jsou to  2,1litru. Při sportu, tělesné námaze a vyšších teplotách množství navýšíme.

Výživa – které vitamíny pomáhají - virové infekce

Vitamín A - COVID 19

Podporuje odolnost sliznic a brání vstřebání a průniku virů.

Zdroje: oranžová, žlutá a tmavozelená zelenina a ovoce.

Papriky, zelené natě, špenát, kapusta, růžičková kapusta, rajčata.

Játra – mají mnoho vitamínu A (není vhodné pro těhotné ženy!)

Vit. A je rozpustný v tucích, proto nesmíme zapomenout zakápnout zeleninu olejem či přikousnout chléb s máslem, mrkev podusit na másle či oleji atp., aby se vitamín rozpustil.

Vitamín B6 - COVID 19

Důležitý pro normální funkce bílých krvinek (ty bojují proti infekci)

Ořechy, zejména pistácie. Slunečnicová semínka, sezam.

Avokádo. Celozrnné obilniny, cizrna.

Možno koupit doplněk vit. B komplex v tabletách, není rozpustný v tucích a k předávkování nemůže dojít (přebytky se vyloučí močí).

Vitamín C - COVID 19

Podporuje funkci T lymfocytů (ty jsou v první obranné linii). Nejvíce ho mají papriky, citrusy, šípky, brokolice, brambory vařené ve slupce, syrové zelí, petržel nať.

Doporučuje se sníst s každým denním jídlem kousek zeleniny či ovoce bohaté na vit. C.

Možno dokoupit v době epidemie doplněk v lékárně, užít 200-500mg pokud nemůžeme užívat přirozené zdroje vit. C

Vitamín D - COVID 19

Přímý významný účinek na imunitu, zabraňuje, aby se vir množil. V létě slunce, nyní není možné pokrýt jeho hladinu pobytem venku a jídlem, v zimním období se doporučuje doplněk stravy z lékárny.

Zinek - COVID 19

Brání také proniknutí viru a jeho množení.

Obilniny, luštěniny, hořká čokoláda, dýňová semínka.

Když už infekce propukne, užívat doplněk stravy z lékárny např. zinkové pastilky.

Probiotika - COVID 19

Pokud máme dobře osídlené sliznice, což právě dělají probiotika, nemají viry takovou šanci proniknout, sliznice lépe odolávají.

Kysané mléčné výrobky denně – kefír, kyška, bílý jogurt. Kvašená zelenina (kysané zelí, kimči atd)

Doplněk z lékárny.

Betaglukany - COVID 19

Podporují fagocytózu (schopnost bílých krvinek uklidit, rozpustit viry).

Rýže natural, hlíva ústřičná. Ovesné vločky – denně půl šálku.

Zařazujme co nejvíce do svého jídelníčku česnek, cibuli a zázvor. K pití je vhodný čaj z bezu černého, má antivirové činky.

Šípkový čaj - COVID 19

Šípky nevařte, připravte si lahodný vitamínem C nabitý šípkový macerát:

1pol. lžíci šípků zalijeme studenou vodou a přes noc necháme vyluhovat při pokojové teplotě. Před použitím můžeme mírně ohřát, nevařit. Tento způsob uchová nejvíce vitamínů vitamínu C.

AROMATERAPIE - COVID 19

O tom, že některé éterické oleje vykazují silné antivirové účinky, ví se velmi dlouho. Už během dýmějového moru bylo pozorováno, že lidé pracující v levandulových a destileriích podobných odvětvích využívajících esence rostlin, onemocní jen zřídka. Už v této době začalo kolovat několik „osvědčených“ éterických olejů, které před morovou nákazou ochrání. Lidé rovněž zavěšovali do svých obydlí svazky bylin pokapané éterickými oleji. Kromě levandule bylo hojně využíváno i cedrové dřevo a cypřiš. Nutno však podotknout, že nejde v těchto případech o žádná vědecky podložená fakta!

Éterické oleje - COVID 19

nám potenciálně pomohou zabránit tomu, abychom byli infikováni sezónní chřipkou nebo koronaviry. Při jejich používání musíme vzít v úvahu, že viry mají životní cyklus:

  • vstup do hostitele a váže se na buňku v dýchacích cestách (nos / krk / plíce)
  • povrchové proteiny viru se vážou na receptory, jako zámek a klíč.

Existují určité složky různých éterických olejů, u kterých bylo prokázáno, že narušují životní cyklus viru v různých stádiích. Virus musí mít hostitele, aby se mohl rozmnožovat. Může žít na neživém povrchu potenciálně déle než 24 hodin (některé zdroje uvádějí u nového koronaviru až 7 dní, v závislosti na teplotě a vlhkosti), ale nakonec zemře bez infikování hostitele.

Viry žijí déle na tvrdém povrchu, (kov a plast), než měkkém povrchu (oblečení, lůžkoviny). Virus se může šířit také vzdušnými kapičkami, které čekají na přenesení na živého hostitele.

JAK NEPOUŽÍVAT ÉTERICKÉ OLEJE V BOJI S KORONAVIRY:

  • V mechanickém rozprašovači nemíchejte éterické oleje s vodou. Bez použití činidla zůstane éterický olej na povrchu vody, nesmísí se s vodou pouhým protřepáním láhve a během zhruba 24 - 48 hodin začnou ve vodě růst mikroorganismy, takže můžete kolem sebe rozstřikovat bakterie a plísně ve snaze zabít viry.
  • Nevytvářejte si vlastní gel na ruce s éterickými oleji. Koncentrace, kterou byste potřebovali abyste zabili viry, by pravděpodobně dráždila kůži. Ano, esenciální oleje se používají v profesionálních gelech, ale ty byly testovány na bezpečnost, účinnost a mikrobiální růst v laboratoři.
  • Silné éterické oleje, jako je skořicová kůra a hřebíček by neměl používat nikdo, kdo bere léky na ředění krve. Tyto éterické oleje jsou extrémně dráždivé pro kůži.
  • Nevěřte každému receptu využívajícímu esenciální oleje, který čtete online. Je nemožné poskytnout plošnou radu, protože každý esenciální olej je jiný a mnohé z nich nejsou bezpečné během těhotenství, kojení nebo pro malé děti a kojence.
  • Na masky, roušky a respirátory nedávejte čisté éterické oleje. Někteří dodavatelé tvrdí, že to brání správnému fungování respirátoru a některé éterické oleje jsou prostě příliš silné na to, aby mohly být umístěny těsně před obličej a neustále vdechovány.
  • Existují i zcela opačné názory použití éterických olejů přímo na roušku se doporučuje, ale tento názor je zcela ojedinělý.
  • Některé éterické oleje, jako je např. čajovník (Tea-tree) mohou být vysoce toxické pro psy a kočky. Pamatujte na to!
  • Nestříkejte vlastní směs do uzavřeného prostoru, kde je více lidí. Buďte ohleduplní k ostatním, nevíte, zda osoba vedle vás trpí astmatem, epilepsií, má jiný zdravotní problém nebo může být těhotná.

JAK POUŽÍVAT ÉTERICKÉ OLEJE V BOJI S KORONAVIRY:

  • Pro domácí použití je nejlepší volbu difuzér. Máte-li malé děti, domácí mazlíčky nebo je v domácnosti těhotná žena tak spusťte difuzér v prázdné místnosti a poté krátce vyvětrejte.
  • Plastové inhalační tyčinky se směsí éterických olejů jsou bezpečné a efektivní. Máte zajištěno, že oleje se dostávají do těla přes dýchací systém tam, kde jsou nejvíce potřebné k zabití viru a zabránění jeho invazi do těla. Inhalátor však používejte v čistých rukou, protože byste mohli kontaminovat plášť a poté vir zavést přímo do nosních cest.
  • Je-li inhalátor příliš silný, je možné připravit směs éterických olejů zředěných v nosném oleji do roll-onu (lahvička s kuličkou) a aplikovat ji na kůži kolem spodní části nosu, kolem krku nebo na zápěstí.
  • Rychlá a jednoduchá aplikace je kápnout éterický olej na papírový kapesník, přiložit k nosu a vdechnout nebo položit vedle postele před spánkem.

DOPORUČENÉ ANTIVIROVÉ ÉTERICKÉ OLEJE PRO ZDRAVÉ DOSPĚLÉ:

  • Skořicová kůra
  • Hřebíček, Eucalyptus globulus / radiata
  • Citrón, Citron myrta
  • Meduňka, Niaouli
  • Ravensara, Ravintsara
  • Rozmarýn, Čajovník

Některé éterické oleje nejsou vhodné pro děti.  Neuvádím zde seznam éterických olejů bezpečných pro děti, protože existuje mnoho faktorů, které je třeba zvážit.

Další typy:

  1. 1. Bergamot likviduje chřipkové viry po 10 minutách. Při odpařování/difuzování
  2. 2. Eucalyptus - protivirový - při odpařování.
  3. 3. Tymián proti chřipkovým virům - v tekuté formě.
  4. 4. Cinnamon leaf v tekuté formě - protivirová aktivita
  5. 5. Tea tree (čajovník) - proti chřipkovým virům - během 5 -10min.
  6. 6. Lemon balm/lemon myrtle prokázal svou účinnost proti virům ptačí chřipky - brání jejich reprodukci.
  7. 7. Olej OnGuard, který prokázal svou účinnost při chřipce. Brání přenášení virů a jejich reprodukci.

Čistič aury - - COVID 19

Je třeba zbavit se i toxických emocí. Můžete si vyrobit svůj sprej, do prostředí místnosti, na oděv. Lahvička s rozprašovačem nejlépe 250ml, 2 lžíce nearomatického alkoholu, 5-10 kapek esenciálního oleje. Nemusí být všechny níže uvedené, ale některý z nich, jeden nebo více.

Esence - COVID 19

Kadidlo-Frankinscence - olej pravdy, pomáhá prohlédnout lži, dodává pocit ochrany.

Šalvěj - olej jasnosti a vize. Podpora schopnosti rozlišovat, chrání před manipulací.

Lemon myrtle – olej vyjasnění, čistí toxické a negativní energie

Zelená mandarinka – olej čistého potenciálu. Zabraňuje ustrašenosti a pocitu omezení, navozuje bezstarostnou radost a hravost dítěte.

Samozřejmě si do spreje můžete přidat i další esence, On guard, čajovník, levanduli atd.

Bachovy esence - COVID 19

Nejlépe Osiku - Aspen proti neznámým strachům

Mimulus pro strachům, které známe,

Plané jablko - Crab apple - esence čištění těla i duše od toxinů.

Esence si můžeme nechat namíchat do užívací lahvičky a brát 4x4 kapky denně do ústupu potíží. Může být i Remedy Rescue směs Bachových esencí již namíchaná výrobcem.

Současná situace má vliv nejen na nás osobně, ale na ekonomiku ve všech sférách a vůbec ve všech odvětvích.

Vliv na dopravu, cestování, něco z internetu:

Cestovat se nyní vůbec nedoporučuje. Letecké společnosti mají poloprázdná či úplně prázdná letadla a jsou ve vzduchu kvůli kontinentálnímu pravidlu, že společnosti mohou ztratit nepoužívané letecké sloty. Taková ztráta by přitom mohla mít v budoucnu, až pomine „doba virová“, na aerolinky fatálnější ekonomické dopady, než je vypravení letadla, na jehož palubě zůstala prakticky jen posádka. Slot je doba přidělená správou letiště a místním řízením letového provozu pro pravidelné přílety a odlety, podle které plánují aerolinky svůj letový řád. Ztráta slotu zabolí zejména na frekventovaných letištích, kde je o ideální denní čas tlačenice.

Pohled veterináře Dr. Staňka

Z diskuze na internetu s novinářem. Výtah z rozhovoru.

Otázka: Jsou diskuze, že koronavirus je něco uměle vhozeného, že se neobjeví něco samo sebou. Jsou úvahy, že to je něco, co je vyvinuté možná v laboratoři, něco jako biologická zbraň.

Odpověď:

Probíhá spontánní mutace virů a bakterií v důsledku oslabení ozonosféry. Mutagenní - objevila se sedmá varianta boreliozy. Borelia Spielmani. Tím, že takto mutuje borelioza, je to na celé zeměkouli probíhající proces.

Síť G5 zvyšuje účinek mutagenního účinku vesmírného záření a oslabuje obranyschopnost lidského organismu.  Kde to je, je půda pro virus nejlepší. Druhá varianta koronaviru jinak působící již je, jdeme zpět do přetočení civilizace lidstva. Lazarev před rokem říkal, že změna bude březen, Abrušin také, že začne změna, lze to pouze oddálit, nejde to desinfekcí zvládnout. Koronavirus Covid 19 proběhne a stane se pomalým virem, jako herpes viry, jsou skoro v každém, jako hepatitis C, hepatitis D je skoro v každém. Když propukne, a virus má, normální organismus tyto viry zvládne, zatlačí v těle a čekají v oslabení a velmi často paraziti natáhnou viry do sebe jako magnety a drtivě se tam rozmnožují. Proto zvířata nežerou plzáky, protože paraziti slouží jako obrana.

Je to obrana přírody proti přemnožení. V hromadě lidí je tento virus v umírněné formě, na kterou jsem zvyklý. Je to běžný virus a stává se patogenní tehdy, když vznikne mutace, která mu dodá grády. Tento zůstává jako pomalý virus usazený, vyléčený člověk je nosičem a neví o tom, je infekční pro další. Kdo ho prodělá, neznamená, že prodělal chřipku, ale plíce a játra jsou poškozeny na celý život. Lidé jsou oslabení.

Zvýšit obranyschopnost lidstva nebo národa je jediná obrana. Hygienická opatření jsou dobrá a kvalitně organizované, ale účinné nejsou.

Kdokoliv bude mít něco proti sítím 5G, bude umlčen, protože vládnou za vším peníze. Jsou nesplatitelné dluhy, odvede se pozornost, že se devalvují všechny měny. V reálném životě to běží, ale jeden mínil a pánbůh měnil, a vymkne se z ruky i celá zdravotní situace, nebudou lékaři, léky, zrovna tak to bude, že veškerá péče klesá zaváděním elektroniky kvůli penězům a zdravotnictví bude ochromeno.  Následky budou na lidech, co prodělají koronavirus a pak přijde třetí a čtvrtá variace a tak jak je to přesná analogie jako roztoči u včelstvech. Koronavirus podlomí vitalitu člověka.

Nejdřív je utrácení peněz, chemické prostředky, izolace osob, ale důležité je správné ošetřování, změnit výživu, odolnost, myšlení. Odolnost je dána – záleží na schopnosti přijímat pránu a tento koronavirus způsobí, že bude spousta mastiček a jiných věcí na koronavirus a nic nebude platit. Dokud tomu bude věřit, je dobře mít pozitivní přístup, nasávání prány. Všechno to je o imunitě.

Imunita je analogie duše okopírovaná pro tělo, to co je v duši. Jestliže má člověk smysl a  respektuje duchovní zákony, jeho podvědomí to ví, jeho imunitní soustava okouká v duši a je imunita pro duši. Jestliže si člověk dělá co chce, naučí se jemu dávat čas, imunitní soustava nerespektuje zákony duchovní a začne nereagovat na to co má, nadměrně reaguje alergicky na to, co je neškodné. Všichni alergici - leze jim něco na nervy nebo to a to, musí vědět, že počasí, příroda je různé. Pršelo vždycky, slunce svítilo vždycky a lidé nejsou schopni přijmout přirozený běh života.

Kdyby si duše mohla vybírat, byli by všichni v královských rodinách a super krásných lidí a nevtělila se do chudáka. Přidělení je zákonité. Největší ubožáci si mohou vybrat tělo, aby si karmu zlepšili. Zákon je jen jeden.

Jsme tady každý sám za sebe. Je třeba mluvit, přemýšlet a nedělat z tématu tabu.

Astrologie a koronavirus  - COVID 19

Podle starých autorů stojí za morem (a v této souvislosti můžeme chorobu jako mor bez velkého přehánění označit) konjunkce planet Mars, Saturn a Jupiter. Saturn je v Kozorohu od prosince roku 2017, Jupiter se k němu přidal v prosinci 2019 a Mars se připojil 16. února 2020. Zároveň zde ale pobývá Pluto, což je planeta, kterou staří astrologové neznali, ale která má na podobné záležitosti značný vliv    (v době, kdy řádila španělská chřipka, pobýval Pluto v opozičním znamení Raka; v době, kdy na přelomu šedesátých a sedmdesátých let řádila tzv. hongkongská chřipka, přecházel Pluto z Panny do Vah). A protože dobrého není nikdy málo, uplatnil se ještě jeden zásadní planetární jev: 10. ledna 2020 se totiž na 20°00´´ Raka odehrálo měsíční zatmění, do kterého byl Pluton přímo zapojen.

Podle astrologie se všechny jevy, které Pluto ovlivňuje, týkají velkých mas lidí. A v době, kdy píšu tyto řádky, se dozvídám, že italský premiér nařídil zhruba 16 milionům svých spoluobčanů ze severní Itálie karanténu. U nás se lidem, kteří se vracejí z Itálie z hor, domácí karanténa nařizuje a její nedodržování se má ostře trestat. Zavírají a dezinfikují se školy. Plutonovské ohrožení bychom tedy měli. Kdy ale můžeme čekat, že se situace změní k lepšímu?

22. březen, kdy se Saturn dostane na tři měsíce do Vodnáře a výše uvedený shluk planet v Kozorohu opustí. 30. března se za ním posune i Mars. Doufejme, že se situace do té doby uklidní a my zjistíme, s čím můžeme počítat.

Konjunkce Saturnu a Pluta ukončí v lednu 2020 cyklus, který světové dění ovlivňoval od roku 1982. Nejkritičtější fází cyklu byla opozice obou planet kolem 11. září 2001. Výrazným cyklem, který podle astrologů zásadně ovlivňuje světové dění, je cyklus dvou pomalých planet Saturnu a Pluta. Právě tato dvě nebeská tělesa jsou astrology vnímána jako symbol radikální proměny. Pluto ohlašuje hlubokou a postupnou změnu, planeta Saturn symbolizuje pevně stanovené struktury, základy, které přežívají generace.

Jejich vzájemné vztahy, v astrologii se jim říká aspekty, charakterizují zásadní události, které mají sílu a moc intenzivně měnit vše okolo sebe. Současný cyklus Saturn–Pluto začal v listopadu 1982 konjunkcí obou planet a skončí příští konjunkcí v lednu v roce 2020.

Nejkritičtější fází tohoto cyklu byla opozice kolem11.9.2001 – tedy v den, který změnil svět. Po jedenáctém září se otřásly základní jistoty a struktury našeho světa.

Tažení proti "ose zla" přivedlo v roce 2003 americké tanky až do Bagdádu.

V astrologii je Pluto mimo jiné považováno za vládce podsvětí, tedy všeho nočního, záhadného, představuje síly neviditelna. Z tohoto pohledu nepřekvapí, že teroristický útok z 11.září je opředen velkým množstvím konspiračních teorií plutonského charakteru. Vše, co je spojené s Plutem, překračuje rámec obvyklosti. Pluto nekontroluje svoje síly, jeho účinek je explozivní, extrémně ničivý. Symbolizuje projevy kolektivního násilí a zločinu. Má ale i intenzivní schopnost regenerace, která se projevuje v harmoničtějších fázích cyklu a pak povstává z plamenů jako bájný pták Fénix.

Plutonská smlouva s ďáblem a změna paradigmatu

Cyklus Pluto–Saturn je také úzce spjat s politikou a politiky. Saturn symbolizuje státní strukturu a její správu, Pluto moc. V napjatých fázích tohoto cyklu se představitelé státní moci a politici ocitají pod mimořádným tlakem, které na ně vyvíjí Pluto. Jsou vystaveni řadě pokušení, tradiční astrologie je nazývá „sex, moc a peníze“. Někteří z nich v této zkoušce neobstojí, uzavřou smlouvu s ďáblem (Pluto), což jim samozřejmě dříve nebo později zlomí vaz. Tato bilance se obvykle projeví v napjatých fázích a na konci celého cyklu.

Dá se tedy předpokládat, že nás v roce 2020 čeká radikální proměna politických struktur a politické garnitury, někteří politici odejdou, jiní budou „odejiti“. Postupem doby pravděpodobně vzniknou nové mocenské oblasti, některé státy a velmoci nabydou na významu a vlivu, některé ho ztratí.

Vzhledem k tomu, že na konci roku 2020 se ke konjunkci Saturn–Pluto připojí ještě planeta Jupiter (filozofie, expanze), dá se očekávat nejen počátek nového světového uspořádání, ale i postupná změna paradigmatu neboli světového názoru.

Cyklus Pluto–Saturn v letech 1947–1982

Zajímavý je i předchozí cyklus Pluto–Saturn, který začal konjunkcí v srpnu roku 1947. Počátek nového uspořádání světa, potvrzeného revolučním rokem 1948. Rokem spojeným s velkými politickými, sociálními událostmi a radikálními proměnami společnosti. Vznikem bloku socialistických států, začátkem studené války, založením státu Izrael, tedy i začátkem vleklého arabsko-izraelského konfliktu.

Uvolňující fáze cyklu proběhly poprvé v roce 1953 (úmrtí Stalina a počátek konce stalinistické éry v Sovětském svazu a mccarthismu ve Spojených státech), pak v letech 1959–1960 (nástup J.F.Kennedyho  v USA afroamerické hnutí za občanská práva) a v letech 1976–1977 (J. Carter, uzavření mírové dohody mezi Egyptem a Izraelem, omezení strategických zbraní SALT).

První arabsko-izraelská válka vypukla už v roce 1948.

Napjatá fáze, za které došlo k revolučnímu bourání struktur v letech 1966–1967 (Pražské jaro, třetí a čtvrtá arabsko-izraelská válka, Martin Luther King) a ke krizím kolem roku 1973 (R. Nixon a jeho normalizace vztahů se Sovětským svazem a Čínou, válka ve Vietnamu, aféra Watergate, zavedení vojenské diktatury generála Pinocheta v Chile, pátá arabsko-izraelská „jomkipurská“ válka). Cyklus končil novou konjunkcí v listopadu roku 1982 (10. listopadu 1982 „symbolicky“ umírá L. I. Brežněv).

Vliv kouzelného vědra

Velmi zajímavým pohledem na mundánní (světovou) astrologii je teorie planetárního seskupení typu „vědro“. Jde o takové postavení planet, v nichž se vždy jedna z nich nachází výrazně izolována od ostatních – na opačné straně zvěrokruhu, a stává se tak svým charakterem určující planetou pro jisté období. Díky charakteru vědra lze odhadnout i základní charakter let do budoucnosti. Touto teorií se u nás zabýval český astrolog Milan Špůrek, který v roce 1992 uveřejnil přehled významných planetárních seskupení a jejich vlivu na naše i světové dějiny.

Rozeznáváme tak například lunární vědro, které podporuje národní cítění, vlastenectví, může vést k nacionalismu, vyvolává emoce, senzibilitu. Nebo martické vědro, které aktivuje, vzbuzuje boj, vyvolává násilí, agresi, válku. Pro jupiterské vědro je příznačné uvolnění, expanze, konjunktura, idealismus. Saturnské naopak přináší regrese, stagnace, totalitu, hospodářské krize, konzervativní postoje.

V této souvislosti asi nikoho nepřekvapí, že v letech 1928–1934 jsme byli pod vlivem saturnského vědra (velká hospodářská krize), v roce 1938 nastoupil vliv lunárního vědra (nacizmus), které se udrželo u vlády až do roku 1948, přičemž zároveň v letech 1939 až 1945 se připojil vliv vědra martického (2. světová válka).

Dnes se pro zajímavost nacházíme pod vlivem vědra lunárního (výrazné emoce).

Světová krize 1929-34 byla součástí takzvaného saturnského vědra.

Prognostická astrologie pracuje s různými planetárními cykly

Ty krátkodobé charakterizují děje na denní až měsíční bázi a astrologie je používá pouze k upřesňování dějů. Mnohem zajímavější jsou ale dlouhodobé planetární cykly, které nastávají díky pohybům pomalých planet naší sluneční soustavy. Ty už mají moc ovlivňovat události na politické, společenské i osobní rovině z dlouhodobého hlediska.

Háček je v tom, že tyto cykly se se navzájem překrývají, vrství, doplňují, posilují i odporují, a tvoří tak pestrý tok událostí. Je tedy poměrně těžké najít na základní otázky týkající se budoucích dějů jednoduché odpovědi. Proto si astrologové a hvězdopravci vždy všímali jevů vzácných, výjimečných, v něčem jedinečných. K takovýmto úkazům patří například tzv. královské konjunkce mezi Jupiterem a Saturnem. Právě k nim se vážou předpovědi hvězdopravců a astrologů nejčastěji.

Temný květen roku 1941

Existují další významné momenty, kdy se planety soustředí v určitém znamení ve výjimečných aspektech, ke kterým řadíme především mnohočetné konjunkce. Při nich dochází ke spojení vícera pomalých planet (například právě Saturnu a Pluta) nebo se pomalé planety spojují s dalšími planetami sluneční soustavy. Jedna taková velmi významná a pozoruhodná konjunkce 20. století proběhla v květnu 1941. Astrologové se domnívají, že právě tato konjunkce svým charakterem zpečetila osud světa na několik dlouhých let.

Německý civilista v červnu 1945 nevěřícně zírá na Stalinův portrét na hlavní berlínské třídě Unter den Linden.

Hned několik pomalých planet – Jupiter, Saturn a Uran – se potkalo s rychlými planetami Venuší a Merkurem a Sluncem ve znamení Býka. Symbolika znamení Býka se vztahuje k zemi, surové pralátce, k počáteční substanci, k husté hmotě, k opoře světa. K základním hodnotám a sebe hodnotám. A právě v té době, v prvních dnech měsíce května roku 1941, proběhly poslední velké přípravy operace Barbarossa, plánu napadení Sovětského svazu německou armádou, gigantické operace, která potvrdila největší válku všech dob.

Tím ale turbulentní události roku 1941 zdaleka nekončily. O několik měsíců později, 7. prosince 1941, Japonci napadli PearlHarbor a do druhé světové války byla vtažena druhá největší mocnost světa, Spojené státy americké. Z astrologického hlediska tedy od května 1941 začala surová světová bitva o základní hodnoty života, o právo na vlastní zemi, a to ve světovém měřítku.

Kapitalismus versus socialismus

Podobně významná konstelace proběhla 29. prosince roku 1989, kdy se potkaly Slunce, Měsíc, Merkur, Saturn, Uran a Neptun ve znamení Kozoroha, a to vše v opozici Jupitera ve znamení Raka. A co tak převratného se tento den odehrálo? Symbolický příklad vede do naší historie. V tento den byl poprvé do funkce prezidenta tehdy ještě ČSSR zvolen Václav Havel, symbol svobody a nové politické éry u nás. V tento den byla z celé konstelace nejpřesnější konjunkce Slunce a Uran revoluci, překvapení.

Ke každé planetě se v astrologii váže určitá charakteristika. Uran, který byl součástí tohoto pozoruhodného seskupení, je v astrologii považován za symbol individualismu, tedy kapitalistického světa, kdežto Neptun, další součást této konstelace, vládne spíše osudům kolektivistických společenství.

Symbol nastupujícího kolektivismu - Lenin na Rudém náměstí v roce 1919

Planeta kapitalismu Uran a planeta kolektivismu Neptun se naposledy před rokem 1989 spojily v roce 1821. Toto datum (smrt Napoleona) odpovídá počátkům romantismu, úsvitu vědecko-technické revoluce, rozvoji ekonomické (Uran) a sociální dimenze (Neptun). Opozice těchto planet je symbolizovaná především vznikem bolševického hnutí, které vyústilo v bolševické povstání v roce 1917, a posléze ve stále vyostřenější dělení světa na dva znepřátelené tábory. Konstelace z roku 1989 předznamenala mimo jiné konec této konfrontace a počátek nového světového uspořádání.

Součástí konstelace z 29. prosince 1989 byla i planeta Saturn, ta podle astrologického mínění v souvislosti s planetou Uran symbolizuje napětí mezi minulostí (Saturn) a budoucností (Uran), mezi tradicí (Saturn) a pokrokem (Uran). Moudrostí této konstelace je poznání, že vše se musí neustále vyvíjet a měnit, aby zůstalo tím, čím je. V průběhu celého cyklu je třeba korigovat chyby minulosti a otevřít se budoucnosti.

Pokud se to nepodaří, může dojít ke krizi, zpřetrhání vazeb a vše staré se začne hroutit. Dochází ke zpochybňování autorit, téměř všechny se stanou cílem otevřené kritiky. To platí především pro fázi opozice mezi Saturnem a Uranem, která proběhla v letech světového útlumu a finanční krize 2008 až 2010, a kvadrátu mezi těmito planetami – v minulosti 1999–2000 a do budoucnosti rok 2021.

Text: Jiřina Köppelová

Zákaz akcí nad 100 lidí, má to smysl? Rozhovor dne 11.3.2020.

Smysl to má. Šíření viru je otázkou určitých náhodných faktorů, tedy jestli se někdo vyskytne v prostoru, kde by se mohlo vyskytnout další šíření nákazy. Stejně tak opatření, nechci říct náhodná, některá systémová, se spojí proti šíření viru. Ale velmi důležité kromě těchto opatření, která zavádí stát, je si uvědomit, že odpovědnost za zdraví je na straně každého jedince a jsou opatření, která by měl člověk dodržovat sám vůči svému okolí. (Epidemiolog Rostislav Maďar, Ostrava)

Některé země zakázaly akce nad 500 lidí, my máme jedno z nejpřísnějších opatření, ale situace se vyvíjí. Pokud by se ukázalo, že se virus přenáší na akcích pod sto lidí, nebo jsou tu případy, které nemáme pod kontrolou, tak se mohou omezit i další akce.

Nemůžeme chránit každého člověka před nákazou, ono se to ani nedá, pokud už tu je a je v dalších zemích, tak by se k nám stejně dostala, nemůžeme se od ní odříznout ani na dlouhé měsíce.

Karanténa - COVID 19

Do karantény jde někdo, kdo byl v kontaktu s nakaženým, ale i zdravý, nebo byl v rizikové oblasti a nemá potvrzenou nemoc. Karanténa by měla trvat maximální inkubační dobu, tzn. dva týdny, ale s tím, že před jejím ukončením by se měl pacient otestovat, protože po ukončení inkubační doby může přejít do bezpříznakové fáze nemoci a může být stále infekční.

Hovoří se o tom, že by se měla přehodnotit vzdálenost mezi lidmi, aby se zabránilo přenosu. Nově se hovoří o 4,5 metrech.

To se přesně neví, to by bylo příliš brzy předjímat, ale bychom to uvedli na pravou míru: To, že se vir může přenášet na delší vzdálenost, je zatím slabá hypotéza. Je to na retrospektivních kazuistikách, kdy se zkoumal pohyb nakaženého v autobuse podle kamerových záznamů. Ale na základě toho malého souboru dat nemůže nic zásadního vyhlašovat, to se musí ověřit. Samozřejmě je lepší brát to v úvahu, ale nejmenší klíčová vzdálenost jsou pořád dva metry.

Roušky, jak se obecně ví, tak chrání okolí před daným člověkem, který roušku nosí. Je lepší nějaká ochrana dýchacích cest než vůbec žádná, jakákoliv varianta je dobrá, klidně můžete mít i dvakrát omotanou šálu přes pusu, když nemáte nic jiného. Nemá to sice ani zdaleka antivirový účinek, ale aspoň nějaká mechanická bariéra je a nedostanete tak vysokou dávku viru. Pokud to ale jde přes oční sliznici, můžete mít sebelepší respirátor a stejně to nepomůže.

Zastaví se koronavirus někdy?

Teoreticky se to zastavit nemusí – může se to zařadit mezi infekce se sezonním výskytem.

Veškerá místa, kde se lidé potkávají, jsou riziková. Ta situace se nevyvíjí úplně dobře, takže budeme muset přijmout další opatření,” dodal ministr Vojtěch.

Karel Čapek: Lidové noviny 29.1.1931

  1. Jakmile poznáte, že je vám nějak divně a jakmile u sebe zjistíte

horečku, zůstaňte doma a vlezte do postele, ale hlavně nechoďte mezi lidi a nedýchejte jim pod nos, hekajíce a bědujíce, že máte chřipku.

2. Každý, kdo svým bližním naříká, že má chřipku, zaslouží jednu do zad, ne proto, že je vůbec protiva, ale proto, že chřipku nebo rýmu roznáší.

3. Když už marodíte, vemte si dobrou knížku a čtěte, abyste aspoň nestonali nadarmo.

4. Posléze neříkejte každé rýmě, kašli, angíně, katarům, bolení hlavy a jiným svízelům, že je to chřipka. Zbytečně jí tím děláte reklamu a ztěžujete život všem hypochondrům, kteří náhodou ještě kašel, rýmu nemají a bojí se skoro dýchat, aby nevdechli nějakého toho Pfeiferova bacila nebo nějaký neřád.

5. Čím míň se bude o chřipce povídat, tím dřív přejde-už z nedostatku veřejného zájmu.

Hlídejte své děti, když jim dáte peníze, aby si koupily oběd

Co se vyskytuje přes upozornění: V řetězcích, specializovaných na prodej hamburgerů s hranolky, je běžné, že zákazníci jedí rukama. Samostatné prostory, kde by si mohli lidé ruce před jídlem umýt, přitom ve fastfoodech v obchodních centrech nejsou. K dispozici jsou jen záchody společné pro desítky provozoven na patře. Co říkají děti a studenti, když mají nyní volno:

„Jsme tady už hodinu, prošli jsme si obchody s elektronikou a teď jdeme na hamburger,“ řekl patnáctiletý žák jednoho z ostravských gymnázií, který obchodní centrum procházel se třemi spolužáky.

Prevence - COVID 19

Doma i na pracovišti dobře větrat. Nadměrná vlhkost a vydýchaný vzduch - problém, za kterým stojí nedostatečné větrání. Vyřešit ho sice můžete otevřením oken, efektivněji to ale umí moderní technologie, tedy přesněji centrální rekuperace nebo lokální větrací jednotky.  „Hygienická norma vyžaduje přísun čerstvého vzduchu minimálně 25 m3 na osobu a hodinu.“ To znamená, že by bylo byt potřeba pořádně provětrat alespoň jedenkrát za hodinu, maximálně dvě. Přes den by to ještě šlo zajistit. V noci si ale asi budík nikdo natahovat nebude.

Správná životospráva - COVID 19

snídaně, oběd a večeře v pravidelných intervalech. Čerstvá strava, zařadit do jídelníčku dostatek zeleniny a ovoce, vlákninu, pamatovat na pitný režim- voda odplavuje toxiny.

Dostatek spánku - COVID 19

nejlépe 7-8 hodin. Chodit spát pravidelně ve stejnou dobu, tak aby spánek byl osvěžující. Před spaním nečíst zatěžující literaturu, horory, detektivky apod., ale to, co člověka povznese, vzdělá.

Pozitivní přístup a myšlenky - COVID 19

Fyzická aktivita, procházka na čerstvém vzduchu alespoň 30 minut denně. Nepočítá se však cesta do práce, na tramvaj apod.

Hygiena - čisté ložní prádlo, ručník každý svůj, taktéž kartáček na zuby (ne jeden pro celou rodinu), nejíst druhému z talíře, udržování domácnosti v čistotě. Pořádek. Používat hygienické pomůcky, přírodní mýdla a toaletní potřeby bez chemikálií.

Sepsala jsem pár rad a příběhů, výtahy z rozhovorů a diskuzí na internetu o současné situaci a jak přistupovat a chránit se v době výskytu nového viru, na který nikdo z nás nebyl předem připraven.

Je doba změn, transformace, změn ve společnosti zevně i uvnitř a to se týká také našeho těla, myšlení a naší duše. Je to o posunu kupředu. Tak to tak berme.

Pro VAN sepsala MUDr. AD, EMPh. - materiál pro studium Emphatiky.


Empha 2020 B.d.L.

 
diskuzní
fórum
Celkem je vloženo 1 příspěvků.
Do kdy korona? (František Nepustil, 17. 12. 2021 17:42:44)
Dovolte otázku k zamyšlení. Všechny nás dnes trápí otázka, jak dlouho nás může ještě trápit koronavirus. Astrologie nám k tomu možná (věřím tomu) co říci, či alespoň naznačit. Zde v odstavci nazvaném „Astrologie a koronavirus - COVID 19“ se uvádí: „Současný cyklus Saturn–Pluto začal v listopadu 1982 konjunkcí obou planet a skončí příští konjunkcí v lednu v roce 2020.“, což (pokračuji citací) „charakterizují zásadní události, které mají sílu a moc intenzivně měnit vše okolo sebe.“ No dobře, to by souhlasilo v tom, že v lednu 2020 (v přesné konjunkci) koronavirus dorazil (u nás o něco později, 1.3.2020, v Číně už někdy v prosinci 2019). Ale otázka může znít: A kdy koronavirus může být na odchodu? Z pohledu archetypové astrologie koronavirus by mohl odeznívat už po lednu 2022, kdy orbis Pluto/Saturn už bude cca 17°(hraniční pásmo má být zde až do 15°). Takže by to nemuselo býti tak daleko? F.N. (nepustil.fran@volny.cz)
 Poslední aktuality