Lekce od divokých hus

Lekce od divokých hus
Stejně, jako divoké husy ...i lidé, kteři spolupracují a jdou stejným směrem, se dostanou rychleji k cíli, než ti, kteří zkouší dostat se k cíli sami...V hejnu ve tvaru V celá skupina urazí nejméňe o 71 % delší cestu, než kdyby každý pták letěl sám...
Zobrazen: 3464x   26. 3. 2007, aktualizováno: 19. 5. 2008

Napadlo Tě už někdy zamyslet se nad tím, proč létají divoké husy v hejnu ve tvaru V? Jako u chování všech zvířat, On i tady měl dobrý důvod, aby husy obdařil právě takovým chováním.

Jakmile husa zamává svými křídly, vytvoří se zvedající proud pro husu, která letí za ní.


V hejnu ve tvaru V celá skupina urazí nejméňe o 71 % delší cestu, než kdyby každý pták letěl sám.


Jakmile husa opustí hejno ve tvaru V, najednou má pocit, jako kdyby ji táhlo k zemi těžké závaží...
...a hned se opět vrátí ke skupině.


Stejně, jako divoké husy...
...i lidé, kteři spolupracují a jdou stejným směrem, se dostanou rychleji k cíli, než ti, kteří zkouší dostat se k cíli sami.


Jestli se vedoucí husa unaví, zařadí se na konec hejna, aby si mohla odpočnout a na její místo v čele hejna se posune jiná. Kdyby lidé měli tolik rozumu jako divoké husy, už by na to přišli, že jejich úspěch záleží na spolupráci, střídavě by konali těžkou práci a sdíleli by těžkosti vedení skupiny.


Husy letící na konci hejna hlasitě povzbuzují ty v čele skupiny. Důležité je, aby hlasy zezadu byly skutečně povzbudivé, jinak to bude pouze „breptání”.


Jestli nějaká z hus onemocní nebo se zraní, další dvě se s ní oddělí z hejna, aby jí mohli poskytnout ochranu. Zůstanou s ní do té doby, než opět bude schopna pokračovat v cestě nebo neskoná.


Poté se vydají na cestu, aby buď dohnaly své hejno, nebo aby se připojily k jinému.


Kéž bychom i my byli takhle obětaví, aby jsme si zasloužili takové přátele, kteří v případě nouze budou stát při nás.


Nemusíme být vědci k tomu...
...abychom se poučili od těch krásných Božích tvorů, stačí pouze zastavit se a pozorně naslouchat a hledět, aby On mohl odkrýt před námi své divy.


“Avšak dobytka se zeptej, poučí tě, nebeského ptactva, ono ti to poví, poučí tě i křoviska země, mořské ryby vyprávět ti budou. Kdo z nich všech by nevěděl, že ruka Hospodinova to učinila a že v jeho ruce je život všeho co žije, duch každého lidského tvora.“
JÓB 12:7-9

Jsou i tací, kteři poslouchají divoké husy...

Z materiálů telestézické společnosti PannaCz.com

 
diskuzní
fórum
Diskusní fórum k tomuto článku není aktivováno.

 Poslední aktuality