Magický magnet a nekromatické operace

Nekromantické operace
 23
V případě nekromantických operací jsou magickými magnety předměty, které byly v kontaktu s evokovanou osobou, např. části jejího oděvu nebo části osoby samé, např. vlasy, anebo různé věci, kterých s oblibou a často používala...
Zobrazen: 2939x   24. 4. 2006

Magický magnet

V hermetickém lékařství se magickým magnetem rozumí látka, která je nasycená ódem léčené osoby. Je připravován z tělesných tkání a výměšků nemocného (obvykle krev, určitým způsobem preparovaná, nebo moč). Slouží k „přitahováni ódu". V praxi evokativní magie se magickým magnetem rozumí určitá substance, ale i magické obrazce, pantakly, které přitahují astrální světlo. Jsou to obvykle opět látky živočišného původu, především krev obětních zvířat, ale i sperma a mléko. Moderní magie nahrazuje krev mlékem. V jistém smyslu jsou magickým magnetem i předměty, které „sají" astrál. Jedinečným prostředkem tohoto druhu jsou zejména ropuchy, které byly často používány v čarodějnických praktikách. J. Boucher (1952) charakterizuje ropuchu přímo jako „detektor okultních sil" — jiným detektorem jsou kočky.

Magický magnet při nekromantických operacích

V případě nekromantických operací jsou magickými magnety předměty, které byly v kontaktu s evokovanou osobou, např. části jejího oděvu nebo části osoby samé, např. vlasy, anebo různé věci, kterých s oblibou a často používala. Působnost magnetu se zvyšuje jeho určitou přípravou a ve vztahu s pantakly, které astrální fluida polarizují a koncentrují.


 
diskuzní
fórum
Diskusní fórum k tomuto článku není aktivováno.

 Poslední aktuality