Tibetská diagnostika a její metody

Ilustrační foto.
Systém očisty energetických těl. Metody tibetské diagnostiky. Jak pracuje šaman? Energetická těla lze čistit pomocí specifických cvičení a esencí z bylin ze všech koutů celé světa.
Zobrazen: 3192x   16. 5. 2008

Metody tibetské diagnostiky

Tibetská medicina má tři systémy diagnostiky. Systém onemocnění ze vzduchu, systém žluče a metabolismu a systém onemocnění z hlenu. V našem těle máme 7 hlavních plexů, nervově- cévních spojení, které jsou umístěny poblíž páteře a je to plexus kostrční,nadledvinkový,plexus solární,srdeční, v oblasti štítné žlázy, podvěsek mozkový a šišinka. Slovo plexus použil poprvé Ambroise Paré,velký chirurg 16. století,když chtěl označit propletení nervových vláken v určitých částech lidského těla.Slovo pochází z latinského pojmu „pleco plexus“,jenž doslovně znamená „propletení“ a přeneseně „záhadný“ Těmto plexům částečně odpovídají psychická centra,kterým můžeme říkat čakry nebo kola a nejdou znázornit zobrazovacími metodami v medicině.Můžeme je zobrazit Kirlianovou fotografií. Tyto centra se významně podílí na našem zdraví. Jsou to centra našich jednotlivých psychických těl.Již ve starých spisech,které se zachovaly v různých náboženstvích se o nich hovoří a staroindických védách je nazývají čakry. I my se přidržíme těchto všeobecně známých termínů. V čakrách se koncentruje energie přijímaná z vesmíru, pránická energie,která vyživuje jednotlivá psychická těla.

Systém očisty energetických těl

Energetická těla lze čistit pomocí specifických cvičení, esencí z bylin,ať již jsou to aromaterapeutické éterické oleje nebo esence z rostlin deštných pralesů,či z jiných ekologicky čistých lokalit. Jsou vytvořeny z rostlin,kde se dosud zachoval původní ekosystém,který je archetypální.Spojením hor, pralesa a oceánu vznikla řada esencí,které nás propojují s původní moudrostí,životní silou a láskou.Vyrovnávají naše psychická centra a tím se podílí na pohodě našeho těla. Poznání,že hmota a energie jsou vyjádřením jednoho a toho samého přišlo na planetu Zemi asi před více než 10 tisíci lety.S postupem času začala věda jako instituce měnit přístup k tomuto původnímu poznání a lidé se začali oddělovat od přírody a jednoty.

Původní poznání se datuje z Tibetu

odkud se přes tantru, což znamená spojení, dostalo do Indie,Číny,přes Persii do Řecka jako semínko,které přišlo z Jednoty Univerza. Učení obsahovalo spojení mikro a makrosvěta,učení o funkci orgánů,buněk až mikrostrukturám a energii. Život na Zemi můžeme rozdělit na 7 cyklů,o kterých se hovoří již v dávné historii. V současnosti procházíme a uzavíráme čtvrtý cyklus a začínáme pátý,který se týká komunikace,tvořivosti a spojení. Jako je 7 cyklů života, je 7 našich těl jako 7 bublin uzavřených v jedné bublině,stejně jako planeta Země v planetárním systému. Budeme studovat našich 7 těl a centrem každého těla je čakra, energoinformační spojení s ostatními těly a se světem. Každé tělo je jako speciální hudba, která hraje v určité tónině.Naše první tělo můžeme přirovnat ke klasické hudbě.Druhé tělo je spojené s druhou čakrou a jeho hudba to je rokenrol.Třetí tělo zní jako opera.Čtvrté je indická hudba.Hudbu čtvrtého a třetího těla také můžeme vyměnit.Jde o to,že každé tělo jedná přes určité kosmické zákony. Záleží jaké je propojení mezi vnitřními těly,protože všechny hudby hrají ve stejný čas a proto mezi jednotlivými čakrami musí být rovnováha. Pochopte to, jako že se jedná o sňatek dávné moudrosti a vědy.Potřebujeme vědět jak každá část našeho těla funguje. Máme schopnost naslouchat, co říká každé z těl a nepropadat chaotické hudbě.Každé tělo a čakra mají vlastní rytmus dýchání.

1.tělo spojené s první čakrou souvisí s otázkou naší víry

Tam je kdo se ptal a které tělo položilo otázku. Jsou dva druhy lidí:hledající a nehledající.Hledající potřebují určité prvky,aby jim pomáhaly. První tělo je fyzické,můžeme se ho dotýkat, má nízkou frekvenci a jeho vlny mají nízký rytmus.Již stovky let před naším letopočtem začal rozdíl mezi vědou a znalostí předků. Pokud chceme poznávat musíme „nechat doma“první a druhé tělo a přijít na výuku pouze s čtvrtým tělem a čtvrtou srdeční čakrou vstoupit do chrámu Boha.Klíčem je ,že Bůh je v nás a dechem si ho můžeme být vědomi. Nyní se nacházíme v pátém cyklu a otevíráme pátou čakru. Jak jdou cykly a co se v nich mění? Jak se šíří poznatky v rámci jednoho druhu? Rupert Sheldrake přišel s teorií morfogenetických polí a pracuje s pročišťováním generací. V neviditelném poli cestuje informace,šíří se, posiluje a proudí ke všem. Pátá dimenze se týká šamanismu, vývoje zodpovědnosti,schopnosti jednat v každodenním životě.Schopnost zacházet s životem,tančit s ním.Nepotřebujeme velkou podívanou, abychom mohli pochopit Boha v každodenním životě.Můžete jít mezi lidmi, volným prostorem, procházet ulicí,uvědomit si ho chůzí.Šamanismus existuje miliony let. Doba otevírání první čakry a prvního těla je, když si kmen představoval ulovené zvíře a maloval ho na zeď jak nad ním vítězí.Vytvořila se vize v kmeni,který uměl zacházel s čtyřmi živly (voda,oheň,vzduch a země).Šaman léčil podle druhu nemocí a záleželo s čím bude pracovat.Na deprese s vodou, šílenství-živel vzduchu, deprese bez víry-oheň a voda.Pracoval také v kombinacích.

Šamanismus je schopnost komunikace. A jak pracuje šaman?

  • 1.Šaman nejdřív s nemocí mluví.
  • 2. stává se nemocí,
  • 3.zjistí, o který živel se jedná,
  • 4. putuje časem až do okamžiku alchymie živlů,začne pracovat a rozpustí se až do přítomnosti uprostřed kmene, z 1.čakry přes druhou do třetí čakry,kde je společnost a Já jsem. V páté čakře máte někdy i domácí úkoly,zde začíná aktivní část léčení.

První tělo je spojené s vitalitou, imunitním systémem

Zde je jak jsme spojeni s kmenem,rodinou,vlastí,úcta,právo a loajalita. To vše je na podvědomé úrovni. Před miliony lety začal boj o přežití,když člověk byl ve vztahu se zvířaty kolem.Zvířata si připravoval k snědku a jedl i lidi z ostatních kmenů, ne z vlastního,protože měli smysl pro spravedlnost. V prvním těle je paměť a je propojeno s třetím tělem, se solárním systémem.První a třetí tělo funguje společně.Potřeba jíst,bojovat,komunikovat.Přes první čakru je ukotvení dalších těl,proto je důležité naslouchat tělu.

První tibetské cvičení

Toto cvičení je na úrovni prvního těla a vy nezapomeňte,že žijete s kobercem, který tkáte tak jako tkáte vlastní život. Tak ať je hezký.Symbolem života může být kouzelný koberec nebo magický šátek.Tak jak žena vyšívala šátek,tak celou dobu propojovala všechna těla. První tělo je základnou pro ostatní. Představme si první tělo jako bublinu spojenou s časem a prostorem a ostatními cykly života. Máme v našich buňkách zakódován určitý čas,který zde budeme.Jde o to,si jej nezkracovat a pokud možno prodloužit.Můžeme žít víc. Rovnováhy zde dosáhneme propojením přes prvky: radost + štěstí + bdělost vědomí. Biochemické prvky dovedou vytvořit radost,ale také radost je vytvoří. Od narození do 4 let jsou všechny naše těla otevřená,ale není nad nimi kontrola.Mezi 4 – 6 ti lety nastává zavírání.Človíček začne říkat ne a to je začátek uzavírání čaker.Čakry dokáží otevřít endorfiny.Ti,kdo rádi cvičí jsou pod sprchou endorfinů.Na Východě se používá meditace a na západě afirmace.Jde zde o totéž.Čakry si vyrovnáme dýcháním,pohybem.

Cvičení:

2x nádech nosem rytmicky a 2x výdech ústy 45 minut.Vybrat si,co chci změnit ve svém životě? 1.Mít jen malé přání,například-sebehodnota,směr, jakým jít,strach, být milován. Vezměte si do ruky nějaký předmět a sevřete ho.Řekněte si afirmaci pozitivně:jsem šťastná,klidná,milovaná,jistá apod.Zůstaňte tak 20 minut. 2. Buďte potichu, nemyslete na afirmaci,jen klidně dýchejte a kráčejte. Za 20 minut se stanou kroky lehčí,uvolní se endorfiny. 3. opakujte afirmaci znovu.Mozek může i odmítat afirmaci.Zde pomůže terapie pomocí esencí.20 minut dýchejte a pak si sedněte. Chcete znát na něco odpověď,nevíte si s něčím rady?Další cvičení je takové,že si vezměte do levé ruky tužku a za 10 minut otevřete nějakou knihu tak,že tužku dáte mezi stránky..První řádek Vám dá odpověď. V první čakře máme strach a první tělo nenávidí změny.

Cvičení 10 min

Rozkročíme se,s nádechem nabereme energii ohně do 1.čakry.Ruce dáme nad hlavu a u ramen do stran rozpažíme.Opět dolů ruce a sepneme je před sebou.

Cvičení vleže - tibetské cvičení

Při nádechu napínáme špičky prstů a zatlačíme plosky před sebe a dolů a při výdechu tlačíme hřbet nohy k sobě a nahoru. Cvičení. Ležíme a nadechujeme zvnějšku těla,vydechujeme zvnitřku do těla v 1.čakře. Fyzické tělo : anamajakóša. Název čakry: Mula Adhara (kořen). Zde je pohyb. Byliny na posílení 1.čakry: Yzop Barva červená: je barvou pánevní oblasti,barvou Měsíce ve znamení Vah,Štíru a Panny. Povzbuzuje tvořivé,vitální a zemité energie.Aktivuje játra k produkci červených krvinek.Je to barva detoxikační,zabraňuje zácpě,zahleněnosti,odstraňuje ospalost a pohodlnost.Pomáhá při nachlazení,ale ne při zánětech a pro popudlivé lidi,také ne u asthmatiků.


 

Nortia - Z materiálů telestézické společnosti PannaCz.com


 
diskuzní
fórum
Diskusní fórum k tomuto článku není aktivováno.

 Poslední aktuality