Magické lampy a magické kvašení

Ilustrační foto
 23
Co jsou magické lampy - laterna magica. Jaká je spojitost s pohádkou Tisíce a jedné noci, z vyprávění o Aladdinovi? Jak se vyvolává magické kvašení? Jak dochází k posílené ódu?
Zobrazen: 3796x   24. 4. 2006

MAGICKÉ KVAŠENÍ

V hermetickém léčení se jím rozumí uměle vyvolané hnití určitých substanci živočišného původu - krve, spermatu, moči, kostí atd., jímž se zvyšuje jejich okultní účinnost. Má předepsanou délku trvání, uskutečňuje se v určité nádobě a za působení tepla (vnitřního, které vyvolává daná látka sama, a vnějšího, které je dodáváno jejím zahříváním zvnějšku). Pro sperma a krev se obvykle používá jako nádob vaječných skořápek, další látky kvasí ve skleněných i jiných nádobách. Jsou zahřívány v písečné i vodní lázni, slunečním teplem atd. K magickému kvašení se přivádějí tzv. mumie, tj. části tkání lidského těla a jeho sekrety. Kvašení nesmí vést ke zkažení látky, které se projevuje především zápachem. Magickým kvašením se v dané látce zvyšuje hodnota živočišného magnetismu (ódu) a to se cestou okultního raportu mezi touto látkou a jejím původním nositelem projevuje posilováním jeho vlastního ódu (princip pars pro toto — část za celek).

Literatura

Griese O.: Mumiální hermetická léčba, Praha 1908, Lexikon magie, M. Nakonečný.

MAGICKÉ LAMPY

Magická lampa (laterna magica) je známa již z pohádek Tisíce a jedné noci, z vyprávění o Aladdinovi. Tvrdilo se, že její tajemství bylo známo rosekruciánům. Spočívá ve zhotovení věčného světla, které prý bylo skutečně nalezeno v hrobce jedné římské dívky, kde hořelo celá staletí, avšak uhaslo krátce po otevření hrobky. V záři světla magické lampy se měly také zjevovat minulé a budoucí události. Magické lampy používal za časů krále Ludvíka Svatého pověstný pařížský rabbi Jachiel, který měl pověst čaroděje. Abstrahujeme-li od legendy, v níž magická lampa vystupuje jako věčné světlo, je tato především nástrojem divinace. Její zhotovení a použití je však tajemstvím, které nebylo nikdy publikováno, nebereme-li v úvahu různé bezcenné návody v obskurních čarodějnických žaltářích. Novodobě je však nahrazována tzv. „magií svící", která je jednoduchým, ale účinným aktem ceremoniální psychurgie.

Literatura

Buckland R.: Practical candleburning rituále, St.-Paul (Minn.) 1976. — Howard M.: Candle burning, New York 1970, Lexikon magie, M. Nakonečný. V případě zájmu Vám doporučujeme zakoupení celé publikace.


 
diskuzní
fórum
Diskusní fórum k tomuto článku není aktivováno.

 Poslední aktuality