Kruhy v obilí

ufo a dítě
Kruhy v obilí jako záhada, která se zkoumá již desítky let. Jsou ornamenty v obilí tvorbou lidí, kteří se chtějí cítit zajímavými? Nebo jsou řečí nějakých astrálních bytostí? A k čemu se přikláníte Vy?
Zobrazen: 2926x   29. 4. 2020

Kruhy v obilí jsou podivné vzory

které se v polích farmářů záhadně objevují přes noc. Vyvolávají zmatek a spoustu otázek mezi tiskem a veřejností. Kruhy se většinou nacházejí ve Spojeném království, ale v posledních desetiletích se rozšířily do desítek zemí po celém světě. Kruhy v obilí inspirovaly nespočet spisovatelů, staly se náměty mnoha knih, blogů, skupin fanoušků, výzkumníků a dokonce hollywoodských filmů. Navzdory tomu, že jejich záhada je již po celá desetiletí zkoumána, stále zůstává otázka: Kdo, nebo co, je dělá?

Mnoho lidí se domnívá

že kruhy v obilí byly hlášeny již po staletí. Toto tvrzení totiž nalezneme na mnohých webových stránkách a v různých knihách i dokumentech. Jejich nejdůležitějším důkazem je rytina ve dřevě z roku 1678, která se jeví jako pole, ve kterém se objevují záhadné kruhy. Někteří lidé to považují za důkaz, že se kruhy v obilí již tehdy objevovaly, ale historické šetření s tím úplně nekoresponduje.

obli

Dřevořezbář ve skutečnosti ilustruje to

co se ve folklorních legendách nazývá legendou “sekajícího ďábla”. Anglický farmář řekl pracovníkovi, aby posekal ovesné pole, než mu zaplatí požadovaný poplatek. Oním pracovníkem je skutečně sám Satan, který je dokonce na rytině zobrazován i s ocasem a rohy.

Někteří tvrdí

že první kruhy v obilí se objevily u městečka Tully v Austrálii. V roce 1966 farmář řekl, že viděl létající talíř, který se zvedl z bažin a odlétl. Když se na to místo šel podívat, uviděl kruhovou plochu. Předpokládal, že polámané rákosy a slehlá tráva byla dílem právě onoho létajícího talíře. V tisku se onen jev uvádí jako “hnízdo létajícího talíře”. Tento příběh je spíše o UFO, než o kruzích v obilí, ale má to navazující spojitost právě s kruhy v obilí. Tehdy tuto zprávu  zpochybnila policie, který výjev zkoumala.

Stejně jako v legendě kosení ďábla z roku 1678 je znám další případ

který je spojen s kruhy v obilí, i když se jedná o ornamenty v trávě. Kruhy v trávě ale nemusí být nutně tajemné. Všichni asi známe případ, kdy sklízíme bazén ze zahrady a pod ním je tráva suchá a sleželá. Některé ornamenty mohou být také důvodem nemoci, která trávu postihla, ale někdy jsou připisovány vílám.

obzor

Když pomineme pár těchto předchozích zpráv

tak se skutečné kruhy v obilí objevily až v sedmdesátých letech minulého století, kdy se na anglickém venkově v obilí objevily jednoduché kruhy. Počet a složitost kruhů se dramaticky zvýšil a v osmdesátých a devadesátých letech dosáhl vrcholu, kdy byly vytvářeny stále komplikovanější kruhy, včetně těch, které ilustrují složité matematické rovnice.

V červenci 1996 se v Anglii objevil jeden z nejkomplexnějších a nejúžasnějších kruhů

který se nacházel kousek od proslulého památníku Stonehenge ve vesnici Wiltshire. Tento vzor byl pojmenován jako Julia Set, a zatímco některé jednoduché kruhy mohly být vysvětleny tím, že se jedná o zvláštní fenomén počasí, tento jednoznačně demonstroval inteligenci. Jediná otázka zůstává, a to zda tato inteligence byla pozemská nebo mimozemská.

Díky tomu, že vzhled těchto kruhů byl velmi tajemný

se tvrdilo, že se kruhy objevily za méně než hodinu a navíc během dne. Pokud by to byla pravda, tak by to pro člověka bylo téměř nemožné. Tento kruh se stal jedním z nejslavnějších a nejdůležitějších ornamentů v obilí v historii.

klasy

Později se zjistilo

že kruh byl ve skutečnosti vyroben za tři hodiny třemi podvodníky, kteří jej vytvořili ve tři hodiny ráno. Jednoduše jej nikdo nespatřil až do tří hodin odpoledne,, kdy bylo v viděn z letadla, které nad ním prolétlo.

Na rozdíl od jiných tajemných jevů

jako jsou psychické a vesmírné síly, nebo duchové, vědci nepochybují o tom, že kruhy v obilí jsou “skutečné”. Abychom toto prověřili, museli bychom si položit otázku, zda zprávy v kruzích jsou opravdu mimozemského původu a zda existuje něco, co naznačuje, že návrhy byly vytvořeny někým nebo něčím jiným, než lidmi.

Nadšenci, kteří se kruhy v obilí zabývají

přicházejí s mnoha teoriemi o tom, co vytváří ty tajemné vzory. Teorií je spousta - od pravděpodobných až po absurdní, Jedním vysvětlením v osmdesátých letech bylo to, že kruhy byly vytvořeny náhodně, kvůli obvzlášť silné sexuální aktivitě ježků. Někteří lidé naznačují, že kruhy jsou nějak vytvořeny přesnými větrnými pochody, nebo vědecky nedetekovatelnými energetickými poli Země.

Molekulární biolog Horace Drew říká

že odpověď najdeme v astrálních jevech. Předpokládá, že kruhy jsou tvořeny dušemi, které cestují naším životem, jsou kolem nás a pomáhají nově příchozím duším do astrálního světa, aby se v něm zorientovaly. Drew se také zmínil, že zprávy obsahují podtext, který má dát duším najevo, aby věřily tomu, že jsou správně tam, kde se měly dostat.

Mnozí, kteří upřednostňují mimozemské vysvětlení

tvrdí, že mimozemšťané vytvářejí vzory kosmických lodí. Jiní naznačují, že to dělají pomocí energetických paprsků z vesmíru, což jim ušetří cestu sem. Někteří věří, že jsou to lidské výtvory, nikoli ale ve formě ruční práce podvodníků, spíše nějaké globální psychické moci, která se pak projeví v pšenici a jiných plodinách.

Zatímco existuje řada teorií

jedinou známou, prokázanou příčinou kruhů v obilí jsou lidí. Jejich původ zůstával tajemstvím až do září 1991, kdy se dva muži přiznali, ž po desetiletí tvořili vzory jako žert, aby si lidé mysleli, že zde na Zemi přistávalo UFO. Nikdy ale netvrdili, že vytvořili všechny kruhy. Mnohé z nich byly zkopírovány jinými lidmi, kteří si tak z ostatních tropili žerty.

mimozemstan

Většina vědců, kteří se zabývají kruhy v obilí

připouští, že velká část kruhů je vytvořena podvodníky. Ale tvrdí, že je tu ještě malé procento, které zůstává nevysvětleno. Totiž většinou nastává ten problém, že předpokládáme, že obilí bude posečeno, nebo minimálně zlomeno. Stébla jsou ale pouze ohnutá, nikoli zlomená - většinou v prvním kolénku nad zemí. Navíc jsou v nich patrné drobné trhlinky, které byly způsobeny náhlým zvětšením objemu stébla. Bylo zjištěno, že obilí, kterým byly obrazce tvořeny, bylo zasaženo nějakou neznámou silou, která způsobuje narušení buněk.

Věda sice téměř vylučuje

že by mohly být ornamenty v obilí tvořeny nějakým neznámým jevem, ale lidé, kteří se zabývají různými astrálními a neznámými vlivy, jsou si téměř jistí, že kruhy mají původ i jinde, než v řádění vandalů, kteří si dělají z lidí akorát žerty. Nakonec ale záleží na každém z nás, k čemu se přikloníme.


(c) panna.cz CLAIRE

 
diskuzní
fórum
Diskusní fórum k tomuto článku není aktivováno.

 Poslední aktuality