Esoterika a očista

Esoterika, dispoziční prognostika, neokabyrnetika, A.R.X.
Emoce a esoterika. Nadměrná produkce hormonů - esoterika. Partnerství s univerzem - esoterika. Tělo a dimenze v esoterice. Tělo-třetí oko. Byliny na čakru. Cvičení na vnitřní ženu a muže.
Zobrazen: 8958x   příspěvků: 0   16. 3. 2014, aktualizováno: 16. 3. 2014

Očista v esoterice je rozdělena do několika kategorii

Hněv pokaždé, když se dostaneme do nějaké nenadálé situace, budou reagovat nadledvinky a dojde k jejich stimulaci. Jestliže jsou nadledvinky stimulovány pocity hněvu, nenávisti a žárlivosti, vytváří se překážka a uvnitř plexus solaris se formuje uzel energie, utlačující síla, která se nemůže projevit. Koncentruje se pak v krevním oběhu, vyvolává napětí, svrašťuje obličej a do krve se dostávají škodlivé látky. Ti, kteří se nechávají unášet hněvem, by si měli uvědomit, že budou mít spoustu práce s nastolením vnitřní rovnováhy. Ta se zlepší až po hodinách trápení a někdy po absolvování nemoci.

Emoce a  esoterika

Nadledvinky se nachází v úrovni 11.-12. hrudního obratle. V kůře se tvoří kortikosteroidy, mezi ně patří kortison, jehož úkolem je zmírňovat bolest. V dřeni se tvoří noradrenalin a adrenalin, jež utišují nebo stimulují sympatickou soustavu autonomního nervového systému. Z medicínského hlediska jsou považovány nadledvinky za „stresové žlázy“. Jsou citlivé na emoce, které zažíváme v případě strachu a nervozity.

Nadměrná produkce hormonů - esoterika

Takové emoce způsobí nadměrné vylučování hormonů produkovaných kůrou i dření, což se projevuje mobilizací tuků, uvolněním rezervních cukrů, zvýšením tepu a dechu. Dostavuje se pocení a dýchavičnost. Psychický protějšek nadledvinek je centrum nadledvinek, jehož hlavní funkcí je zesilovat emoce, abychom si je mohli plně uvědomovat.

Pozitivní emoce - esoterika

Jsou-li emoce pozitivní, zažíváme stav spokojenosti, neboť jsme v harmonii s duševním já. Toto centrum hraje roli v meditaci. Díky jemu si přestaneme uvědomovat naše fyzické tělo a postupně dospět k stavu mezi spánkem a bděním. Dovolí nám překročit objektivní rovinu a harmonizovat se s Kosmem. Uklidňuje naši mysl, činí nás citlivějšími vůči spirituálním dojmům. Je citlivé na vibrace vysílané oranžovou barvou.

Cvičení prepozitivní emoce - esoterika

Spojte palec, ukazovák a prostředník a dejte prsty na centrum nadledvinek přímo nad solárním centrem. Proveďte vizualizaci oranžové koule o průměru asi 4cm, 6x zopakujte a pozorujte vaše dojmy. Pokud jste v harmonii s tímto centrem, budete se cítit uvolněni, zakusíte výraz hlubokého míru a bude se vám chtít spát

Partnerství s univerzem - esoterika

Vdech znamená: chci splynout s Jednotou, chci vyživit.

Výdech je vzdálenost,oddělení,prostor.

Povrchní dech: chci se spojit se svými pocity.

Partnerské dýchání

Přestávka- nádech, potřeba vést vše dovnitř.

Výdech a pauza- potřeba prostoru

Delší nádech- chci partnera, chci vyživit

Pokud oba více vydechují, výdech je delší, nejsou propojeni, jsou odděleni.

Narození

je dimenzí příjemného dotyku. Obsahuje také vzpomínky od počátku života. Je to dimenze živlu vody. Když jsme byli malí, maminka nás držela v náručí a my jsme třeba tenkrát pochopili, že nás nechce. Dítě obsahuje hodně vodního živlu a voda má paměť, která se v informacích propojuje v rámci celého těla. Dítě má čisté vnímání, absorbuje dobré i zlé.

Cvičení pro životní sílu

s nádechem si říkám: potřebuji metabolizovat, vstřebat a s výdechem říct, potřebuji prostor.

Cvičení dechu

vsedě dám ruce na hara. Afirmovat: nekonečno vně je stejné jako uvnitř. Přes bod hara prochází spojení s nekonečnem.

Cvičení návrat do dětství

Vdech: zavřít oči a pomalu dýchat. Ruce na hara. Spojit se vzorcem vdechu a představit si, že za námi stojí naše matka a spojí se s naším vzorcem vdechu. Pozorujeme pocity jaké máme (nevole, uvolnění).

Pak si představíme svého otce a pozorujeme totéž. Vzorec vdechu musí stát od nás, díváme se na něj z povzdálí. Pozoruje oba rodiče současně.

Výdech – přání svobody, přání být sám

Ruce dáme na hara a spojíme se s vzorcem výdechu. Necháme přijít z boku naši matku a pozorujeme naše pocity. Pak necháme přijít otce. Pokud jsou rodiče vzdálení, rozvíjí se velký nádech anebo pokud jste něco chtěli dělat a nedovolili to, rozvíjí se velký výdech. Povrchní nádech a výdech znamená, že jste necítili výživu, nevěnovali se vám. Způsob dýchání je způsob jak se chránit a nevstupovat do kontaktu s realitou.

Cvičení se opakuje tak dlouho, dokud se nevyčistí vzorech dýchání.

V dýchání pozorujeme respektování prostoru ostatních, vnitřní postoje a pochopení toho, co znamená láska a svoboda. Dýcháním to můžete transformovat.

To je předmět druhého těla.Objevit způsob, jakým chceme,aby se nás druzí dotýkali.

Někdy řešíme celý život problém s našimi rodiči, věčný problém s tím samým. Cílem je rovnováha ve všech dimenzích. Úkol 2.těla je organizace naší činnosti.Můžeme požádat element ohně a země ,aby nám pomohly organizovat náš život. Pak musím  přestat být smutný.

Cvičení: nádech – hojnost, výdech: smutek

Cvičení: dnes je den smutku. Říct si:dnes budu trpět 3 hodiny.Vstupte do toho stavu hlouběji, ale nezůstávejte tam, vyjděte z toho stavu utrpení. Problém v partnerství je třeba nedokázat říci ne.Celou dobu říká ano a přitom trpí. Vzniká pocit osamělosti a smutku.Indiáni mají v sobě bojovníka a instinkt válečníka způsobí,že dovedou i zabít. Všichni máme v sobě válečníka,bojujte s větrem.

Cvičení: tanec. Stagnace a ztuhlost těla způsobí,že se nemůžete pohybovat.Tělo také potřebuje navštěvovat duchovní školu.

Cvičení před spaním: v hara si představte malý oranžový míček.Při nádechu míček se zvětší,při výdechu se uvolní.Každým nádechem se míček zvětšuje a vy se více uvolňujete.Uvnitř míčků se mohou objevit filmy se vzpomínkami na události druhého těla.

Usněte a druhý den pozorujte, co se změnilo.

Cvičení na vnitřní ženu a muže

Dýchejte do hara a představte si vedle vnitřního muže.Přichází zprava.Může být k vám zády,může se třeba dívat do očí(do budoucna,není zde),může být před vámi.Může se dívat doleva-intuitivní prvek.Ten muž vám něco nese,může to být dopis a podává ho,aby jste si ho přečetli.Chce vám něco sdělit.Poslechněte jej.

Pak si představte vaši vnitřní ženu,která přichází zleva. Pracujete na zprávě,kterou vám přinesli,naslouchejte vnitřnímu muži a ženě.

Silná vnitřní žena chce být respektována a muž také. Pokud budeme dělat toto cvičení,výsledek se brzy ukáže.Máme chtít něco konkrétního,přání,touhu,jinak nám život přinese jenom barevný vítr.

Vyčištění vnitřního života

Druhé tělo nám dává vzorce,abychom na nich mohli pracovat.Dovolte,aby vše vyšlo napovrch.Zkoušejte to a nemanipulujte.

Položte si otázku 1. je přijetí sebe sama?

Je přizpůsobení?

Byliny : máta peprná

Název čakry: Svaadhi Isthana. Citlivost

Oranžová barva

je barvou oblasti břicha a bederních obratlů a horní části stehen.Je barvou Měsíce ve znamení Panny a Vah.Navozuje optimistickou náladu,probouzí sebedůvěru.Úzkostliví lidé by měli nosit oranžové oblečení,ale ne od hlavy k patě..Podporuje chuť k jídlu,uvolňuje a zbavuje křečí.

III. tělo spojení vody a elektřiny

Elektřina 3 těla je čistá,Jsou to naše impulsy,spojení s naší sílou.V období 14 –21 let dítě ukazuje svou tvář a rozvíjí svou individualitu.

V nádechu je individualita a síla

Ve výdechu-slabost a pocit nejistoty.Čistý strach.Přijměte,že máte vnitřní sílu.

Nádech- já jsem ten nejlepší(ale nesežrat toho druhého).Nádech přináší soutěžení.

Výdech- chci…

Anatomicky je solární plexus

umístěn proti aortě v dutině břišní,ve výši nadledvinek.Je tvořen několika sympatickými gangliony, z nichž největší jsou břišní gangliony.Proto bývá nazýván také jako břišní plexus.Do každého z těchto dvou ganglionů ústí parasympatická větvení bloudivého nervu,stejně jako sympatická vlákna,umístěná mezi 7. a 12.hrudním obratlem.

Všeobecně je solární plexus

sítí nervových spojení mezi mozkomíšním nervovým systémem,sympatickým a parasympatickým nervstvem.Jeho prostřednictvím řídí mozek a hypotalamus celek břišních funkcí,zejména těch,které se týkají aktivity žaludku,jater,slinivky břišní,sleziny a střev.Je v těsném kontaktu s nadledvinkami,zejména s dření nadledvinky.

Solární plexus vyzařuje svou energii

ke všem orgánům břišní dutiny.Není to žláza s vnitřní sekrecí a proto nevyměšuje žádný hormon.Ve skutečnosti se skládá ze skupiny nervů,žil a lymfatických cév.Je umístěn mezi pupkem a hrudní kostí.Jeho prostřednictvím získávají orgány podnět nezbytný k jejich fyzické a psychické aktivitě,která je kontrolována hypothalamem,autonomním mozkovým nervovým systémem.

Tento systém je zodpovědný za všechny mimovolní funkce našeho těla,podobně jako mozkomíšní nervový systém řídí jeho činnost volní.Plexus solaris má vliv na orgány,které produkují sekreci,zejména v břišní dutině.

Solární centrum je psychickým dvojníkem plexu

ale nemá privilegované postavení.Má však nepopiratělně mystické vlastnosti a proto je třeba , aby bylo rozvíjeno.

Solární centrum je citlivé na negativní vibrace,které přichází od druhých lidí.Proto se cítíme nepříjemně v přítomnosti agresivních či nepřátelských lidí.Toto centrum nám dovoluje poznat špatné prostředí a vyhýbat se mu.Funguje také jako ochrana před námi samotnými,když jsme vydáni negativním myšlenkám či emocím.Vyvolá obrannou reakci,která se projeví pocitem sevření nebo úzkosti.Je poplašným zařízením neboť nás neustále chrání před nerovnovážným mentálním či emocionálním stavem.Má význam pokud se chceme regenerovat.Solární centrum můžeme stimulovat pomocí slabiky Me na tónu C1.

Cvičení: posaďte se a dejte ruce na kolena,narovnejte záda a nohy položte naplocho.Spojte palec,ukazováček a prostředník pravé ruky a položte je spojené na plexus.Můžete však mít ruce volně položené na stehnech,pokud je pro vás tato pozice nepohodlná.Zavřete oči,hluboce dýchejte nosem a několik okamžiků nechte vzduch v plicích.Během pomalého dýchání intonujte slabiku  a vizualizujte si solární centrum jako červenou kouli v průměrů asi 10 cm.

Postup opakujte 6x,což dává dohromady 7 intonací.Pak zůstaňte v klidu a pozorujte dojmy,které byste mohli pocítit.Toto cvičení pravidelně opakujte zejména v období rostoucí luny.Můžete provést vizualizaci se slabikou Ra a představit si v oblasti plexu kouli v průměru asi 10 cm, citrónové barvy.Je možné,že jste zakusili pocit regenerace,pokud jste se cítili před cvičením unaveni.

3.tělo je 3-10 cm od těla.Do 3.těla se dostávají toxiny od lidí kolem nás, z prostředí.Máte-li jej slabé,vše do vás vstoupí.Velké 3.tělo,vše spálíte.Silné získáme dýcháním.

Meditace a esoterika

a) vybavte si,kdy jste cítili v období mezi 14-21 rokem sílu a moc vašich rodičů nad vámi.

Spojte se s nádechem, se vzorcem nádechu.

b) spojte se vzorcem výdechu a vybavte si v tomto období,kdy jste se cítili jako oběť,měli strach,byli bez vnitřní síly,unaveni a nejistí.

Tím, co zůstalo v našem podvědomí negativního z minula,přitahujem zneužití ve vztazích,strach ukázat jací jsme.Rodiče nám byli dáni jako dar, jako překážka.Vnitřní oběť je nejautoritativnější část vztahu.Oběť přitáhne autoritativní osobu,která je vlastně chudáček a ten,kdo má vnitřní oběť je ve skutečnosti autoritativní. Role si vyměňujete. Dýcháním a relaxováním při výdechu se transformuje strach a nejistota.

Ve 3.těle je uskladněna výměna energií. Alchymie je v setkávání a narážení na situace. Držte masky ve vašich rukou,ne,že ony o vás rozhodují.Je nebezpečné uvěřit,že jste tou maskou a vytvářet vztahy přes masky.Masky se vytvářely od dětství ze strachu a souvisí to se sílou.Každý má vnitřní oběť a diktátora.Uveďte do života hodnoty a zbavte se strach3.tělo je tělem mysli,manomajakóša,myšlení. Můžeme mu říkat myšlenkové tělo nebo manas.

Název čakry : Mani Puram. Řízení. nByliny na čakru: kopr

Barvy: žlutá je oblast žaludku,spodní části stehen,Měsíce ve Vahách , Štíru a Střelci.Je barvou rozumu,analytických a duchovních sil.

Povzbuzuje trávicí šťávy,pomáhá při činnosti střev,uklidňuje nervy.Zklidňuje slezinu,aktivuje lymfatický systém,pomáhá při poškození jater.

IV. tělo mentální

IV.tělo je ve vzdálenosti 50 cm- 1 m od těla fyzického.Mozek nevytváří myšlenkové vzorce,je jen tím,kdo vytváří soubor myšlenkových vzorců. Ve čtvrtém těle tvoříte soubor.Celé lidstvo sbírá přes mozek vzorce,které začnou vyplouvat přes 4.tělo, přes srdce.

Nejsme schopni vstoupit do prázdnoty tohoto těla.Je tam přeplněno. Celou dobu života jsme ve vnitřním dialogu když nastane. Prázdnota 4.těla- čistit přeplněnost. V dýchání vznikají mezery mezi nádechem a výdechem. V prostoru mezi nádechem a výdechem je přenos z Univerzálního ducha na individualitu.

Termín kolaps vystihuje zhroucení se do jednoho bodu

Je to způsob proměny opakujícího se chování,když si dovolíme jen být, čistíme další těla.Denně bychom měli provádět meditaci na první tělo.

Cvičení: do našeho chrámu necháme vstoupit jen 4.tělo.Ostatní necháme doma.Víme,že nesmíme mluvit před pasivní meditací.4.tělo je obchod.Snaží se vám prodat všechny zákony.V noci je podvědomí specifickým mystickým světem.Hrozné sny jsou dary a něco vyplouvá napovrch.

Naše srdce  odpovídá  4. psychickému centru nebo-li čakře.Srdce je ohniskem krevního oběhu a hraje základní roli v našem metabolismu.Zástava jeho funkce způsobí okamžitou smrt.jedná nezávisle na naší vůli a jakákoliv jeho aktivita je řízena autonomním nervovým systémem a hypothalamem.

Každý z nás mu můžeme pomoci,aby splnilo svoji roli za nejlepších podmínek..Vyhýbat se toxickým látkám a mít dostatek odpočinku,aby se srdce mohlo regenerovat a vyhýbat se stresu.Srdce nejdříve při své činnosti vysílá krev do plic,aby se nasytila kyslíkem a kosmickou esencí.Dále žene tuto krev do všech částí těla a dodává jim pozitivní polaritu životní síly. Co se týká negativní polarity této síly,tak ta proniká do krevního oběhu na úrovni tenkého střeva,neboť v něm zůstávají škodlivé látky,které obsahuje potrava.Srdce je tedy orgán,díky němuž naše bytost získává materiální i spirituální vitalitu.

Ze srdečního centra vychází emoce

kterou nazýváme láska a díky tomuto centru lásku vnímáme a také všechny pozitivní myšlenky,které k nám druzí vysílají.Toto centrum hraje opačnou roli než solární,který je citlivý spíše na okolí a negativní pocity. Z 4.centra se šíří láska,přátelství,dobrota,které sami zakoušíme vzhledem k druhým.Z něj vychází pozitivní vibrace,které vysíláme,když jsme šťastni či ve vysokém mystickém stavu.Centrum je citlivé na žlutou barvu.

Čtvrté tělo je intelektové tělo,vidijánamajakóša,Budhi.

Cvičení: vizualizujte si asi 15 cm žlutou kouli jako vaše srdeční centrum.Zvuk E na C1.

Byliny na čakru: jitrocel

Název čakry: Ana Hatha. Srdce,emoce. Vlevo je měsíc-smutek,cit.Vpravo je slunce-energie

Barva:zelená je barva srdce,hrudi a kolen,Měsíce ve znamení Raka,Lva a Kozoroha.Vyrovnává,harmonizuje,neutralizuje,uzdravuje.Působí na hypofýzu a zasahuje do látkové výměny.Vytváří rovnováhu mezi játry,slezinou a působí regeneračně na svalstvo a vazivo.

Tělo a dimenze v esoterice

Zde začínáme cestovat do jiných dimenzí. S touto inkarnací je spojeno 1.,2. a 3.čakra.

V oblasti  5.čakry máme pomyslných 5 obrouček a to je 5.tělo. Zde leží kreativita subjektu.

V každé obruči uchováváme psychosomatický kód. Zde začínají nové dimenze odpovědnosti. Schopnost mít odezvu nad každou situací. Jde o to,jaké nástroje si vyberem,abychom zvládli život.Máme zde jenom jeden dech.Náš celý život je jenom jeden nádech. Při 1 nádechu je jeden výdech.To je rytmus tohoto těla.

V prvním kroužku máme 1.tělo.Na úrovni osobní dimenze je genetický kód,který jsme si přinesli,schopnost zacházet s fyzickým tělem.Na úrovni kolektivní uchováváme všechny způsoby,kterým zacházelo lidstvo na úrovni přežití.

Druhý kroužek je těsně pod ohryzkem. Rozlišujeme specifické vzorce,které jsme si vybrali pro rodinu.Zde je propojení se vztahy a jak se vyvíjelo v lidstvu celou dobu.

3.prstenec leží nad ohryzkem- tendence.Spojení síly, moci a slabosti,politiky,otázka moci a zacházení s ní.

4.prstenec jsou myšlenkové vzorce přesvědčení,které lidstvo projevilo za celou dobu.

5.prstenec-zde je vše,co lidstvo projevilo.

Kdo říká,jsem tím,co jsem,zde jsou ztuhlé prstence.Vždy můžeme něco změnit. Otvíráme schopnost tvořit,otvíráme 5.dimenzi na planetě. Jsme alchymisté a spojujeme jednotlivé prvky našeho chování až do určitého bodu svého vývoje,zakoušíme modely chování,které jsme převzali. Pohyb planet nás donutí být si vědom a probudíme se.Jsme svobodni a můžem si vybrat vzorce,které chceme žít.

Otvírá se nový cyklus.S Kristem jsme otevřeli 4.dimenzi.Zlo a dobro vyplavalo napovrch jako zápas dvou sil.V 5.dimenzi se objevují všechny systémy síly a přesvědčení.Vše je možné,je problém s etikou,ale kde jsou hranice?Evoluce nám přinesla svobodu a štěstí být alchymisty svého života.

V 1.těle, v první bublině je křesťanství a judaismus.V obou náboženstvích je naznačeno zapomenout na instinkty,abychom mohli mluvit s Bohem.2. a 4.tělo jsou pocity a otevření se vnímání.Zvuk,hudba jsou pro páté tělo.

Ve védantě je označované jako anandamajakóša,.Hluboký spánek je kárnam a je tělem kauzálním.

Byliny na čakru: list hluchavky.

Název čakry : Vi Sudhi. Mír,prostor,krása.

Barva modrá je barvou ramenní a krční oblasti,bérců,kotníků,Měsíce ve znamení Býka,Blíženců,Raka a Vodnáře.Je barvou tvůrčí síly,usmíření,nadhledu a víry.

Používáme při horečce,na popáleniny.Oblečení modré barvy při práci s lidmi chrání před negativními myšlenkami druhých lidí.Působí smířlivě a otevírá ducha novým myšlenkám.

Tělo-třetí oko

Systém přesvědčení nám zakrývá schopnost vidět.V 3.oku je centrum 6.těla.Spirituální strom vyrůstá z třetího oka a má kořeny nahoru a dolů.Spojuje nás se všemi těly. V 1.těle vyživuje, listy přinesou pránu až ke kořenům.prána vstupuje do 3.oka. Toxiny způsobují, že nebudeme mít schopnost vidět. Práce na 1,2,3.těle otevře 3.oko.Je to sprcha každý den pro 3.oko.

Cvičení:sedíme na vnitřní židli a jsme pozorovatelem.Pozveme na čaj naše blok.Nabídneme jim židli a vedeme s nimi dialog.Posloucháme,co nám blok řekne.Příjemné i nepříjemné.Zkrystalizované bloky se uvolní.

Byliny na čakru: šípek

  • Název čakry : Ajna. A je část negativní, Jna=poznání,gnose.Intuice.

Barva: indigo/fialová. Je barvou oblasti hlavy a nohou.Měsíce v Beranu,Býku a Rybách,barvou intuitivního poznávání,hlubokého vnímání a skromnosti.

VII. tělo je kosmická úroveň

Pokud si lépe  zorganizujeme vlastního život,tak lépe mezi nás přijdou duchovní úrovně.Čím více chcete výš,tím více musíte pracovat,protože vše probíhá teď.Prakticky uvažujte a přeneste to dolů.

Cvičení: svíčky  do výše 3.oka. Zvuk prstenců uslyšíte jakmile se uvolní blok.

  1. systémy víry a přesvědčení
  2. vztahy,způsoby
  3. způsob chování,autorita,přání nebýt oběť.
  4. Přibližuje prst k 3.oku.Na prst se pomyslně dívá 3.oko.Oddalujte a přibližujte. Dívejte se na oheň a představte si,že vy jste ten oheň.
  5. Meditace na svíčku trvá od 10-30 minut. Cíl: vy jste ta svíčka.která se dívá na vás.
  6. Napsat si přání: vlevo_ jak bude problém a situace vyřešena, vpravo problém za 3 měsíce. Dole za rok a vpravo dole:Tak to je.

Byliny na čakru:levandule

Název čakry: Saha Asrara. Tisíciplátková. Osvícení,úplnost.

Barva: bílá. Pomocí bílé barvy se člověk otevírá se sílám okolí.Je to uzdravující barva,pomocí níž přijímá všechny barvy spektra.

 

(c) DIP dispoziční prognostika A.R.X. B.d.L.


 
diskuzní
fórum
Celkem je vloženo 0 příspěvků.
Nevložen dosud žádný diskusní příspěvek.
 Poslední aktuality