Hovory se Sethem

Noční krajina.
 2
Učedníkům byla dána fyzická realita od vnitřního já, tak jako vaše pozemské vlastnosti přichází z vaší vnitřní povahy. Tohle bylo živoucí podobenství vytvořeno mezi vámi – vesmírná hra pracovala ve váš prospěch s termíny, které můžete pochopit...
Zobrazen: 4024x   15. 2. 2009

Idea boha je jedna ze základních filozofických paradigmat

a během dosavadní historie se objevilo tolik názorů, co je lidí. Jak tedy poznat a pochopit Boha? Rozhodl jsem se tedy při hledání odpovědi na tuhle otázku zamířit mezi vody bytostí, jejichž názory by kdekdo mohl považovat mezi ty nejzasvěcenější. Bavíme se zde o bytosti bez fyzického těla - bytosti říkající si Seth. Seth byl kontaktován Jane Roberts během let 1963 až 1984 a zde je jeho výpověď z 23.listopadu 1970.

Dominance fyzické složky

„Existuje mnoho možných systémů reality ve kterých fyzická složka dominuje, ta však reprezentuje ve skutečnosti jen jednu malou část. Každý z vás existuje i v nefyzických systémech a jak již jsem vysvětlil dříve, každá nejmenší myšlenka nebo emoce je projevena mnoha dalšími způsoby než ve vašem vlastním poli bytí. Jen část vaší identity „právě teď“ je vám známa. Tím pádem pokud se zaobíráme myšlenkou nejvyšší bytosti (Boha), představíte si mužskou osobnost s vlastnostmi, které sami vlastníte s velkým důrazem na kvality, které obdivujete.

Zrcadlo tisíciletí

Tenhle představovaný Bůh se měnil během tisíciletí zrcadlíc lidské představy o sobě samotném. Bůh byl viděn jako krutý a mocný v době, kdy lidé věřili, že tyhle charakteristiky byly potřebné pro jejich fyzické přežití. Člověk je projektoval v představě boha, neboť po nich toužil a bál se jich. Vytvořili jste tedy ideu boha ve svém vlastním sebepojetí.

Dimenzionalita

V realitě, která je bezpochyby multidimenzionální, jsou dané staré koncepty boha bezpředmětné. Dokonce i samotný termín „nejvyšší bytost“ je sám o sobě rušivý, neboť způsobuje automaticky projekci lidských vlastností na ideu Boha. Kdybych vám řekl, že Bůh je myšlenka, nepochopíte, co tím myslím, neboť neznáte dimenze ve kterých má myšlenka svoji realitu nebo energie z kterých vzniká a šíří se. Nevěříte v myšlenky stejným způsobem tak jako věříte ve fyzické objekty, čili pokud budu tvrdit, že Bůh je myšlenkou, budete to desinterpretovat představou, že Bůh je méně skutečný, bez reality, účelu a činnosti. Nyní je váš fyzický obraz materializací vaší představy o vás ve vlastnostech hmoty. Bez představy sebe samého by vaše fyzičnosti neexistovala, přesto je to často jediné čeho jste si vědomi.

Prvopočáteční síla a energie myšlenky

vás udržuje váš obraz při životě. Myšlenky jsou tedy daleko důležitější, než si myslíte. Pokud se pokusíte přijmout představu, že vaše vlastní existence je multidimenzionální, že se pohybujete na úrovni nekonečného množství pravděpodobností, pak můžete chytit slabý nádech reality, která je skrytá za slovem „bůh“ a pochopíte, proč je téměř nemožné pochopit daný koncept slovy.

Bůh je všehovšudy stvořitel

ne jednoho fyzického vesmíru, ale nekonečného množství pravděpodobných událostí a je daleko vzdálený aspektům fyzického vesmíru, jenž je znám vašim vědcům. On jednoduše neposlal syna, aby žil a zemřel na jedné malé planetě. On je částí všech pravděpodobností.

Bylo vytvořeno mnoho přirovnání a příběhů o stvoření

Všechny to byly pokusy o poskytnutí znalostí s použitím co nejjednodušších vyjádřeních. Často byly dány odpovědi na otázky, které nemají smysl mimo váš systém reality.

Například: Není začátek a není ani konec. Přesto všechny příběhy se snažili vysvělit začátky i konce jednoduše kvůli vaší zdeformované představě o čase, kde začátek a konec jsou nerozdělitelné události.

Představy vědomí

Jakmile se budete snažit přesunout úhel pohledu z fyzické reality a získáte určitou malou zkušenost s jinými dimenzemi, vaše vědomí se bude vracet ke starým představám, které to pravé vysvětlení vám znemožní pochopit. Multidimenzionální vědomí je vám přístupno ve snech, v některých stavech tranzu a často také během denního snění. Tohle vědomí vám dá osobní zkušenost s multidimenzionální bohatostí, která existuje ne mimo ale mísí se uvnitř, s a všude kolem toho, čemu říkáte fyzická realita. Stejně tak Bůh je uvnitř, s a všude okolo vaší fyzické reality tak jako existuje ve všech systémech existence. Vaše postava Krista reprezentuje symbolicky představu Boha a jeho souvztažnosti.

Existovali tři různé osobnosti, jejichž minulost se smísila a byly známy globálně jako Krist – navzdory rozporu ve vašich knihách. Všichni tři byly muži, neboť v tehdejší úrovni vývoje by lidé neakceptovali ženský protiklad.

Tyhle tři osobnosti byly částí jedné entity

a způsobily drama, vysoce symbolické a poháněné energií s velkou silou. Události, jak jsou zapsány, se však nestali v minulosti. Ukřižování Krista byla psychická ne fyzická událost. Myšlenky nepředstavitelné velikosti byly pouze vyjádřeny fyzicky. Jidáš, pro příklad nebyl člověk ve vašem pojetí. On byl – stejně jako ostatní učedníci – roztříštěná osobnost vytvořena osobností Kristovou. Představuje archetyp sebezrádce. Tenhle archetyp posiluje část osobnosti každého jedince, která se silně zaměřuje na fyzickou realitu a zamezuje expresi vnitřního nebo Vyššího Já kvůli vlastní nenasytnosti. Každý z dvanácti reprezentují kvality, které vlastní každý jedinec a Kristus reprezentuje vnitřní já. Těch dvanáct plus Kristus (osoba složena ze tří různých osob) představují dvanáct hlavních charakteristik pozitivních a dvanáct charakteristik ega. Tak jako Kristus byl obklopen učedníky tak je i vnitřní já obklopeno těmito fyzicky orientovanými vlastnostmi, každá vně směrem na bežnou realitu a přesto otáčející se kolem vnitřního já.

Učedníkům byla dána fyzická realita od vnitřního já

tak jako vaše pozemské vlastnosti přichází z vaší vnitřní povahy. Tohle bylo živoucí podobenství vytvořeno mezi vámi – vesmírná hra pracovala ve váš prospěch s termíny, které můžete pochopit. Lekce však byly nevyužity, neboť všechny ideje podobenství byly personifikovány. Pokud omluvíte ten termín, bylo to něco jako lokální morální hra hrána ve vašem rohu vesmíru. To neznamená, že to bylo méně reálné než jste dříve předpokládali, ve skutečnosti by zde podané implikace měli podat lepší nápovědu o mocných aspektech boha.

Tři Kristovy osobnosti

byly narozeny na vaší planetě, ale žádná z nich nebyla ukřižována. Dvanáct učedníků byly materializací těchle tří osobností – jejich kombinací. Byly obdařeny vlastní individualitou, všehovšudy byl však jejich hlavním úkolem projevit aspekty existující v každém člověku.”

Z anglického originálu Seth Speaks

Přeložil Alessandro PannaCz.com

NOETIKA

 
diskuzní
fórum
Diskusní fórum k tomuto článku není aktivováno.

 Poslední aktuality